| Inferno a întrebat:

Incultura + Religie = Catastrofa.

Comentati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incultura+orice vrei tu sa pui acolo (inclusiv ateism)= catastrofa.
Poate te gandesti sa-mi spui ca pentru a deveni ateu ai nevoie de o anumita cultura. Multi atei, ca si multi religiosi, sunt niste copiatori precum maimutele.

| Inferno explică (pentru anonim_4396):

"Poate te gandesti sa-mi spui ca pentru a deveni ateu ai nevoie de o anumita cultura."
Cand am sa spun asta, a doua zi am sa ma spanzur pe motiv de imbecilitate.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Whooofff, http://youtu.be/pmm_0pMK6kg

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Pana si ai se eu te pego s-a impacat cu vioara si trompeta :))
http://m.youtube.com/watch?v=WWtgyXhIUxc

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, frumos!, dar până la manele mai avem. : ))

22 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Mai distructiva si apocaliptica este industria de mancare decat cea religioasa.

NOname
| NOname a răspuns:

Catastrofa de zile mari.
http://youtu.be/j8bUWw1-8wk

http://www.tpu.ro/......ttp-youtu/

| danay72 a răspuns:

Asa e, de fapt oamenii se iau dupa alti decat dupa Biblie si daca mai adaugi si incultura atunci, bietii oameni sunt foarte mult indusi in eroare.Dar studierea cu consticiozitate a Bibliei ii poate ajuta. Util poate fi situl www.jw.org.

| mODIN a răspuns:

Adevarat

| milan9 a răspuns:

Ai dreptate. Incultura este un dezastru! sad

Coroborata cu religia, oricat de cinstite si morale ar fi principiile religiei respective, INCULTURA (+ lipsa de educatie) conduce la intoleranta, in mod paradoxal la egoism, la judecarea celorlalti, la lipsa intelegere, la intelegerea si interpretarea gresita, truncheata, superficiala, subiectiva a valorilor credintei...

| milan9 a răspuns:

Nu valorile credintei sunt problema ci ințelegerea truncheata in mod preferențial sad

| milan9 a răspuns:

O paranteza...
Pentru cei care-si fac reclama la site-urile de prozelitism, ar fi mai indicat sa stea mai relaxati.
Multe secte invită la studii biblice, DAR, studiile biblice" oferite de diferite grupări nu fac altceva decât să "orienteze" persoana spre acea grupare, situaţie în care se preferă sensul "atrăgător" dar "viciat", şi nu cel din contextul istoric. Şi iată că "plăcute" au putut ajunge să fie mii şi mii de variante de interpretare a Bibliei.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cum spui tu asa e pentru tine? religia de obicei are in spate si o cultura, uita-te la manelisti ce de religie si de cultura au

| sublime89 a răspuns:

Religia nu poate exista decat daca exista si incultura. De fapt, sunt lucruri identice. Deci e destul "Religie = Catastrofa". Si asta s-a vazut de nenumarate ori in istorie.

| ErrorFound a răspuns:

Dar ce, religie+cultura e bine?

| Inferno explică (pentru ErrorFound):

Religie+cultura=0
Se anuleaza, intrucat nu pot exista impreuna.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Incultura+Ateism = taran din spatele blocului
Incultura +Agnosticism = bizon urban
etc

| Ben00 a răspuns:

Fara religie e si mai nasoala incultura. Se vede din realizarile lui Mao si Stalin.

Răspuns utilizator avertizat
| adrian1419 a răspuns:

Adevarul mai ceva ca in Biblie.
*Sa presupunem Biblia ca fiind adevarata in cazul asta

| Sarai a răspuns:

Ca bine zici! Putini sunt oamenii care mai spun lucrurilor pe nume in ziua de azi.

| OmuCuBasca a răspuns:

Incultura = Cataclism.
Incultura + religie = Carne de tun.
Religie = cale aleasa, dar foarte prost inteleasa.