| OctavianDanielMaria a întrebat:

'Inseamna ca "closed minded" sau ingustimea mintii sau prostia e buna? Cat de ingust la minte poate sa fie cineva sa gandeasca astfel? Daca n-ar fi "prostii" aia cu credinta in Dumnezeu ceilalti oameni "destepti" s-ar ucide intre ei, s-ar viola, s-ar fura intre ei si ar fi bine asa? laughing'Pe bune, Steregoi? Ai auzit de constiinta? Si omul a ma evoluat din evul mediu, unde se faceau violuri, crime, sclavism

1 răspuns:
| alexandrapirvu a răspuns:

Ai dreptate partial. Sunt oameni care au prejudecati si alte conceptii. Ei vad lumea altfel, cu alti ochi. Dar nu inseamna ca esti ingust la minte daca gandesti diferit. Cat despre Dumnezeu, aici as putea spune ca aici judeci credinta oamenilor. Fiecare crede in ce vrea, daca unii oameni neaga existenta Lui, nu trebuie sa ii judecam.