| mentholinks a întrebat:

Isus a spus ca Dumnezeu este Duh. Deci cum spuneti voi ca Isus este Dumnezeu? Voi il contraziceti pana si pe Isus, caruia ii dati slava.

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Se referea la Dumnezeu Tatal in acel verset.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isus nu este Dumnezeu, Isus face parte din Dumnezeu, e o diferenta.
Este zis: "Dumnezeu este capul lui Hristos, iar barbatul capul femeii." 1 Corinteni 11:3
Deci daca Dumnezeu este capul lui Hristos atunci Hristos nu e Dumnezeu. Punct.

| mentholinks explică (pentru anonim_4396):

Pai majoritatea nu inteleg asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Ei nu pricep și nu înţeleg, căci li s-au lipit ochii de religie, ca să nu vadă, și inima de ea, ca să nu înţeleagă, de-aia.
Presupun ca tu nu apartii niciunui cult, sau?

| mentholinks explică (pentru anonim_4396):

Pai sunt botezat catolic dar nepracticant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

Pai astia practicantii sunt spalati ca doar ei pasc iarba din biserica.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Isus face parte din Dumnezeu," - Cine mai face parte din Dumnezeu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sabin89):

Nimeni. Luta Agresorul aka "Omul face parte din corp!".
Daca vrei pot extrapola si sa zic ca noi si Universul facem parte din Isus, dar
nu cred ca te ajuta.