| SaveTheNature a întrebat:

ISUS spunea:
Daca iubiti pe cei ce va iubesc ce rasplata vi se cuvine?
Si pacatosii iubesc pe cei ce ii iubesc.
Daca faceti bine celor ce va fac bine, ce rasplata vreti?(si pacatosii fac asa)
Iubiti-va vrasmasii facetile bine si nu asteptati nimic in schimb! si rasplata voastra va fi mare! Caci Dumnezeu e bun si cu cei buni si cu cei nemultumitori.
Fiti milostivi cum si tatal vostru este milostiv.
Nu judecati si nu veti fi judecati.
Nu osanditi si nu veti fi osandit.
Iertati si vi se va ierta!
Dati si vi se va da.
Un orb nu-l poate calauzi pe altul caci amandoi vor cadea intr-o groapa.
De ce vezi paiul din ochiul fratelui si nu vezi barna din ochiul tau?
Ce voiti sa va faca voua oamenii, facetile si voi la fel!
Iubiti-va vrasmasii, faceti bine celor ce va urasc, binecuvantati pe cei ce va blastema, si rugati-va pentru cei ce va prigonesc.
Daca cineva te loveste peste un obraz intoarce-l si pe celalalt.
Daca cineva iti ia haina cu sila da-i si camasa
Si oricui iti cere da-i!
Si celui ce te jefuieste nu-i mai cere innapoi.
Ferice de voi cei saraci caci imparatia cerurilor este a voastra
Ferice de cei flamanzi caci voi veti fi saturati
Ferice de voi ce plangeti acum caci voi veti rade
Ferice de voi cand oamenii va vor ura, va vor izgoni din pricina mea(ISUS). Bucurati-va in ziua aceea caci mare va fi rasplata voastra in cer.
Vai de voi bogatilor caci aici(pe pamant v-ati primit mangaierea)
Vai de voi care radeti acum caci voi veti rade si va veti tangui.
Vai de voi cand oamenii va vor vorbi de bine caci asa faceau si parintii lor cu proorocii micinosi

3 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Am deja princiipile mele, n-am nevoie si din astea.

| sandra2012 a răspuns:

Mare dreptate aihappy

| VladimirPutin a răspuns:

Ești bolnav(ă)