| Narfundo a întrebat:

Iti spun pe scurt ca te poti vindeca de orice boala prin sport, meditatie si dragoste.Nu ai nevoie de pastile!

Pastilele sunt luate de aia de batrani. care nu pot sa mai faca sport..nu au timp de meditatii...sau nu au suficienta minte"..si de dragoste nu mai vorbesc. Esti de acord cu farmaciile si toate prostiile acestea?

Răspuns Câştigător
| LegionarulRoman a răspuns:

Nu stiu ce zic prietenii tai.Multi medici fac medicina, si inghit orice galusca a profesorului, in loc sa se mai uite si in strainatate sa vada ca sunt micarti anti-vaccin. Cartea este srisa de un doctor.Dr. Christa Todea-Gross.

P.S: cartea are 423 de pagini,asa ca... nu cred ca o femeie care a avut probleme grave cu propriul sau copil caruia i-a administrat vaccinul si pe deasupra are ani de experienta ca medic de familie, ar avea motive sa abereze.

Cu privire la acest subiect, pana nu imi spui "Citesc cartea" sau "Cumpar cartea", citesti si i mi demonstrezi ca ai citit, inchid subiectul.

64 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns (pentru Narfundo):

Mersi. happy."Si se vor ridica nebunii,iar pe cel care nu a innebunit,il vor face nebun." Sugestiv,nu? Chemosh este unul din acei sctanti care odata ce vad ca nu au dreptate, te fac mandru, nebu etc.iar Zenit este o vitima a societatii bolnave in care traim.

P.S: toate bolile pamantului pot fi tratate doar cu plantele lasate de Domnul( vezi canceul, care poate chiar disparea daca se trateaza cu anumite retete, ceea ce nu se poate vorbi despre chimioterapie-practica "normala"-care aduce mai mult rau decat bine ).

| FucktheSystem a răspuns (pentru Narfundo):

Tocmai am venit de la înot, alergare și saună și totuși asta niciodată nu m-a făcută sănătoasă. Nici faptul că am făcut sport de performanță ceva ani nu m-a prea ajutat.

| Narfundo explică (pentru FucktheSystem):

Mintea este mai puternica ca trupul.In cazul tau nu este asa. Uite ce zice legionarul mai sus. Daca vrei sa scapi de boli.Renunta la tehnologie,la pacatele lumesti,la ganduri negative, la masturbare, la stres, la mancare nesanatoasa, la oameni nesanatosi. Bucurate si cauta un mediu curat spiritual si bine facator pentru trupul tau bolnav.PA

| FucktheSystem a răspuns (pentru Narfundo):

E amuzant că cineva îmi spune să renunț la tehnologie pe net. Și mintea mea e mai puternică, crede-mă, îți trebuie ceva talent să poți să strângi cele mai groaznice lucruri la care te poți gândi și să te îmbolnăvești din cauza lor. Unii zic că și asta e o boală, cică se tratează cu mood pils. Oricum, ideea e că n-ai nicio șansă să scapi de stres și gânduri negative decât dacă te izolezi sau trăiești într-o bulă, cum nu am nicio casă printr-o pădure și nici o bilă de hamster nu prea se poate.