| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de chestia asta? Credeți că e normal ce face big pharma care o se mai spune mafia farmaceutica? Credeți că am dreptate on ceea ce o sa scriu mai jos?

Ați auzit de big pharma?
Nu te ajuta aproape deloc psihiatria sa te vindeci total si nu doar sa ții sub control boala prin pastile luate zilnic ci sa te vindeci sa dispară boala ca de 14 ani tot învârt medicamentele si nu e nicio brânză, psihiatria e o ruleta ruseasca și mafia big pharma are interes sa fim clienți pe viata de antidepresive si antipsihotice, antidiabetice etc la fel ca la diabet, cică s-ar cunoaște sau s-ar putea descoperi un medicament care sa vindece diabetul dar medicului diabetolog ii convine sa fii clientul lui pe viata. Diabetul poți sa îl duci în remisie din către am auzit și chiar sa îl vindeci spune un doctor renumit Dr. Jason Fung în cartea Codul diabetului, prin post intermitent intri în renisie și poți chiar sa te te vindeci. sunt o grămadă de marturii în lume ca postul intermitent ajuta la renisia diabetului.Citeate si ce scrie Corina Pelin.
Sunt mulți doctori cum e Jason Fung care au idei inovatoare dar mafia farmaceutica în cârdășie cu OMS și cu Guvernele nu au interesul sa te vindece nici de schizofrenie, nici de diabet si de nicio boala cronica fiindcă e mai bine pentru farmacii și doctori sa le fii client toată viata luând medicamente zilnic toată viata indiferent ca sunt compensate sau cu bani.Au o vrăjeală în ei diabetologii care unii pentru prediabet 6, 24 glicozilata deja vor sa îți dea pastile cum e și cazul meu adică sa ma facă client pe viata dar am mers la alta și a zis ca doar regim.Meducii se contrazic și sunt medicii vânduți si medici mai cinstiți și exista big pharma mafia farmaceutica cu profit colosal în fiecare an de pe urma mai ales a medicamentelor pentru boli cronice.
De ex doctorul Ciprian Nicolae spunea pe Internet intr-un vlog ca a existat un medicament care vindeca nu știu ce boala cronica ni mai știu exact, toată lumea îl cumpara, farmaciile aveau profit imens, atenție! Acel medicament vindeca ni ameliora sau ținea sub control, vindeca făcea sa dispară boala si luandu-l toată lumea de care acea nevoie farmaciile după vreo 3 ani nu mai aveau profit cu medicamentul fiindcă cumpărau din ce în ce mai puțin, de ce? Ca lumea se vindecare de acea boala cronica și cumpărau doar cei la care debuta boala si se vindeca și ei, la în moment dat au scos medicamentul de pe piața, l-au retras fiindcă pur și simplu nu mai aveau profit farmaciile cu acel medicament care a costat foarte mult pentry a îl desciperi, cerceta, studia, inova etc
Și l-au retras și lumea în prezent ia medicamente, oentry boala aceea zilnic, care doar țin sub control boala si simptomele și atât fără sa vindeca, dar farmaciilor le convin ca dacă nu vindecare va cumpăra mereu ca să aline și sa tine puțin sub control simptomele.Asa scrie în carti scrise de americani și pentru multe alte boli ca s-ar putea găsi leacul curativ însă nu se vrea vindecarea oamenilor ci ca doctorii și mai ales farmaciile sa ii aibă clienți pe viata.
Chiar nu mai știu de ce boala si ce medicament era vorba dar sigur dr.Cip (dr.Cipriwn Nicolae)cred ca mai are postarea pe pagina lui de Facebook.
Povestea e 100% reala însă.

Deci este multă mafie în lume, în toate domeniile și mie mi-e scârbă total de ce se întâmplă în lumea asta la nivel de sicietate, guverne, im domeniile sanitar, farmaceutic, lolitic, juridic etc

Jos mafia! Sus Patria zicea săracul Vadim în 2000 la akegerile prezidentiake cate le-a pierdut in fata mafiotului Iliescu dar pana la urma nu a mai apucat sa ajungă președinte din păcate.Cu el aveam o speranța că nu mai erau atâta mafie, hoție, corupție, violenta, poate eram si o tara mai sugura dar hai ca am divagat de la subiect.Scuze.
ATENTIE::NU renunțați la tratamentul vostru pentru boala cronica, la psihiatrie, la diabet și la celelalte boli cronice care mai sunt, eu nu recomand asta. A fără aparatele astea, în lipsa de altceva care sa ne vindece boala cronica te distruge ei am vrut sa va relatez niște informații și atât dar Doamne ferește, nu recomandam sa renunțăm la medicamente, cum am zis în lipsa de altceva, dacă trebuie, trebuie și sunt bune și astea ca țin sub control dar eu subliniez ca ar trebuivsa se vrea și sa se facă tot posibilul pentru ca să apară medicamente care vinemdeca și nu doar care alina puțin simptomele, care vindeca cauza lui face sa dispară boala adică.

De asta eu m ajuns sa îmi pun speranta acum în medicina alternativa, complementara și naturista.
Speranța moare ultima.sad



Sănătate tuturor!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat