| OctavianDanielMaria a întrebat:

L-a tradat Iuda pe Jesus? Era naspa pentru ca l-a tradat?

15 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Iar te-au externat de la psihopupu?

| Meme10Meme a răspuns (pentru gabicoo):

Pe mine da.

| gabicoo a răspuns (pentru Meme10Meme):

PreaÎntunericitule! Daniele! Tu erai?
winking

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Doamna Geta de la perfuzii în cap este chemată de urgență la secția atei irecuperabili! @dani1988 a început să posteze iar pe TPU!
laughing

| oglindasultanului a răspuns:

Iisus acela, i-a tradat pe toti evreii infiintandu-si propriul cult personalizat.

| dinaprilie a răspuns:

Se pare ca nu, dupa cum spune cartea. Ca de fapt Isus sti ca asa o sa se intimple si a lasat licrurile sa "curga". Ba chiar cam asta a fost scopul lui. Mantuirea noastra prin chinul si moartea domnului Isus.

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Dumnezeu l-a facut pe Iisus pentru a murii rastignit in favorul nostru. Acum ca Iuda l-a tradat, nu stiu daca nu cumva a fost tot mana lui Dumnezeu ca sa fie povestea mai frumoasa. Prea mare coincidenta caci Dumnezeu stia ce o sa se intample, stia ca asa e mai bine in spre iertarea noastra, iar Iuda a dat o mana de ajutor acestui lucru.

| Meme10Meme a răspuns:

Mama l-o trădat pe tata pentru ca nu a vrut sa ma avorteze.

| Meme10Meme a răspuns:

Danuțule, tu ai prieteni creștini?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pus multe intrebari, TOTAL la obiect, adica, contestezi serios... IMBEICILITATEA de religie, si imi place cand vad o intrebare de la tine
din pacate, pe asta nu ai nimerit-o... pentru ca nu e despre religie, ci despre... CLISEU:

eu personal imi pasa de religie atat cat imi pasa cand am calcat pe un rahat de caine pe strada, insa in cazul asta ABSOLUT particular...

e un cliseu absolut, ABSOLUT:
Iuda e "tradatorul absolut" si l-a vandut pe geeezaaz pentru 30 de arginti

Răspuns utilizator avertizat