| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

La cati ani ai realizat ca nu exista dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Sincer eu nu sunt sigur ca universul asta a fost chiar o greseala. Seamana mai mult cu un experiment facut de un zeu incepator. Cu greseli de nivel mediu. Dar in orice caz, daca exista o divinitate. Nu seamana nici pe departe cu ce spun oamneii in religii. Daca eu as fi creeat un univers intreg nu mair pasa mie de niste bacterii de pe una din pietricelele microscopice din univerul ala.

21 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

La 12.

| KlaraWeiss a răspuns:

Intrebarea e prost pusa. Cum Dumnezeu exista, trebuia sa intrebi "La cati ani ai inceput sa nu mai crezi in Dumnezeu?". Sper sa nu imi treaca niciodata prin cap asemenea traznaie (cum ca Dumnezeu nu exista, adica). Sper sa traiesc si sa mor tot crestin-ortodoxa. Numai bine!

| Ecea a răspuns:

Aveam dubii de cand eram foarte mic.
Pe la 14 ani am inceput sa nu mai cred, apoi pe la 16 m-am lovit de ceva si am inceput sa imi pun semne de intrebare, apoi am inceput sa citesc, sa ma informez si pe la 18 eram 100% ca nu exista.

Răspuns utilizator avertizat
| aliceinchains a răspuns:

Vreo 14.

| francesca89 a răspuns:

14-15

| mihaibrasov a răspuns:

Deci tu nu crezi in Dumnezeu. Nu ne intereseaza. Totusi, iti spun ca mai cunosc ceva oameni atei (sau agnostici cel mult) cu care, daca discuti despre viata in general si orice altceva vei simti un gol in sufletul lor. Acolo le lipseste Dumnezeu, ei simt lucrul asta si dintr-un orgoliu imens neaga asta. Dar gaura din suflet ramane si cere toata viata sa fie umpluta cumvawinking.

| mihaibrasov a răspuns:

Neinteresant...

| BubblesDoubleS a răspuns:

11-12 intrebarile mele fara raspuns\12 eh 13 fara ceva mi-am dat seama ca nu sunt singura

| Birjaru a răspuns:

| Amorezatul a răspuns:

OMG :o Chiar nu exista? S-au dat naibii preotii ce o sa mai faca? Si ce se intampla cu banii spalati de biserica, cu terenurile lor, cu obligativitatea predarii religiei in scoala pana la varsta de 14 ani? Am realizat ca nu este important daca exista sau nu, ci este mai important daca Crezi in El sau nu - iar asta a fost acum ceva vreme!

| heisenberg a răspuns:

Nu exista Doamne-Doamne? A innebunit lumea. Mai lipseste sa aud ca nu exista nici Mos Craciun ca sa-mi pierd speranta in umanitate.

| cthulhu a răspuns:

V-au luat mintile astia cu stiinta lor.

| Trolli a răspuns:

Cam pe la 15 ani.

| NIMENII a răspuns:

Eu am 20 și încă NU am realizat asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ca-ti va anisori am luat bataie sa merg la biserica cand am crescut mai mare am aflat ca motivul mamei mele era sa merg la biserica pentru ca tata era la lucru
la 11 ani am dat de discoteca si am uitat de biserica am baut fumat cu fete baieti tovarasi acum
la 15 ani am ajuns prima data la politie ca am tinut la mine o fata care era fugita de acasa si ea avea 15 ani
la 20 am mers la biserica sa duc ceva cuiva
la 23 la nunta verisoarei mele
si acum ce pot sa spun exista? dumnezeu

| ɹǝʞoſ a răspuns:

Eu inca cred asta e poate sunt eu mai proasta sau poate pur si simplu chiar cred. Nu merg la biserica decat de vreo 2-3 ori pe an dar asta nu inseamna cca nu cred. Dar na acum fiecare face ce vrea prietena mea cea mai buna este atee si chiar nu ma deranjeaza :d. E dreprul ei sa creada sau nu happy.

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Ca nu exista Dumnezeu? Tu te auzi ce vorbesti? Cum sa nu existe Dumnezeu ma omule? Tu gandesti?

| ahileintaiul a răspuns (pentru aℓℓ3XAnDry):

Da gandeste avanda in vedere ca a juns la concluzia ca D-zeu nu exista. Oricine se gandeste si analizeaza putin ajunge la concluzia asta

| aℓℓ3XAnDry a răspuns (pentru ahileintaiul):

Se duce lumea pe rapa Doamne

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Vai de capul tau daca nu crezi in dumnezeu apai esti varza totalatonguelaughing