| Steregoi a întrebat:

Legea evolutiei e ca totul evolueaza spre progresul indeplinirii vointei lui Dumnezeu. Nimic nu involueaza. Chiar si ceva rau arata ca fara Dumnezeu acel rau nu poate fi inlaturat pentru totdeauna si ca nu degeaba Dumnezeu i-a spus lui Adam sa nu cunoasca si raul mancand din acel pom ci sa cunoasca numai binele adica sa cunoasca numai fericirea si viata vesnica. Chiar si o fapta rea arata ca nu degeaba Dumnezeu spune sa facem doar bine. Astfel greselile din trecut sunt spre invatatura noastra ca sa nu gresim in prezent si in viitor. Toate se misca spre indeplinirea vointei lui Dumnezeu care e mai mare decat vointa omului si a lui Satan si a demonilor lui. Legea evolutiei e de fapt indeplinirea vointei lui Dumnezeu care progreseaza spre indeplinirea scopului lui Dumnezeu. Legea evolutiei e de la Dumnezeu. Îndeplinirea scopului lui Dumnezeu evoluează. Ce evoluează?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mark2018 a răspuns:

Dumnezeul tau nu exista.
Linisteste-te, respira adanc si las-o mai moale cu religia ca te transformi intr-un ratat vazand cu ochii.
Religia iti transforma creierul in muci zicea o doamna pe site-ul acesta si are dreptate.

| Steregoi explică (pentru mark2018):

Daca nu ai avea muci nasul tau s-ar umple de praf "desteptule". rolling on the floor

https://dexonline.ro/definitie/evolu%C8%9Bie

Evolutie = Trecere printr-o serie de transformări, faze succesive spre o treaptă superioară, dezvoltare, schimbare, desfășurare, mod de manifestare, de desfășurare a unei activități, succesiune a etapelor unei activități.

https://dexonline.ro/definitie/dezvoltare

Dezvoltare = amplificare creatoare, extindere, progres.

| Steregoi explică (pentru mark2018):

Raspunsul la intrebare este in intrebare. rolling on the floor