| anonim_4396 a întrebat:

Progresul stiintific de care dispunem in momentul de fata si care va avansa din ce in ce mai mult in viitor se datoreaza oamenilor, lui Dumnezeu sau lui Satan?

7 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Raspunsul e cat se poate de evident, asa ca nu stiu de ce mai intrebi. Evident ca oamenilor, din moment ce restul optiunilor sunt doar personaje fictive.

| mentholinks a răspuns:

Tind sa cred ca lui Dumnezeu. Nu am chef sa explic de ce.

| halogen001 a răspuns:

Progresul stiintific de care dispunem in momentul de fata si care va avansa din ce in ce mai mult in viitor se datoreaza oamenilor, pentru ca Dumnezeu si Satan sunt niste personaje imaginare din cartile cu povesti primitive, puerile, fanteziste si absurde scrise pentru prostirea naivilor creduli si nestiutori.

| CostinAlamariu a răspuns:

Oamenilor.

Dar tot oamenii (obisnuiti) suprarstimeaza foarte mult nivelul de cunoastere stiintifica de care dispunem.

Oamenii de stiinta sunt perfect constienti ca noi ca specie umana nu stim inca mare lucru.

| CIaudiu a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Ai perfecta dreptate. Dar din pacate avem si persoane care il subestimeaza prea mult.

| CIaudiu a răspuns:

Exclusiv oamenilor.

| Meme10Meme a răspuns:

Satanel