| DanionM a întrebat:

,,Libertatea înseamnă posibilitatea de a-ţi alege povara (responsabilităţile)." (-Hephzibah Menuhin-)

Cum rămâne atunci oare cu libertatea care nu îşi asumă nici o,, povară"?

4 răspunsuri:
| adywow a răspuns:

Toti ne alegem cu cate o povara fie ca vrem fie ca nu fie ca o alegem noi, daca nu o alegem noi va veni la un moment dat de la sine parere mea

| 4b a răspuns:

La mine, libertatea e libertate, iar in ceea ce priveste ''povara'' : cele mai puternice suflete s-au nascut din suferinta...
Sanatatewinking

| Tomanecre a răspuns:

In cazul acesta Povara ti-o da chiar viata!
Ca doar legea compensatiei (karmei) mai functioneaza, sau nu?

Răspuns utilizator avertizat