| TrentonChase a întrebat:

Logica crestineasca?

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

E veche problema lor cu nimic din nimic. "Nimicul nu poate exista. Asta o spune fizica moderna. Cea mai apropiata forma de nimic e vidul cuantic, in care se produc fluctuatii cuantice, una din acele fluctuatii cuantice a dat nastere Universului nostru.

Daca nimicul ar putea exista, atunci nu ar exista nici Universul, nici D-zeu si nimic altceva. D-zeu nu exista oricum, am zis doar ca sa intelegi.
Avand in vedere ca nimicul nu poate exista, exista ceva peste tot si uneori se naste un Univers. Universul nostru e probabil un eveniment local, printre alte universuri."

4 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Lucru ce vine de la un om care nu stie sa dea un link corect.

| TrentonChase explică (pentru shadovv):

Cum nu-i corect? Vreai sa fie asa http://iwonder-all-categories.3025048.n2.nabble.com/......poster.gif sau cum?

| shadovv a răspuns (pentru TrentonChase):

Acum e mai bine!

Ideea e ca totul tine de limbaj. Orice poate fi pus intr un anumit limbaj astfel incat sa sune ilogic sau ciudat.

| MishuD a răspuns:

Logica crestineascca = contradictie!