| IrinaCornelia a întrebat:

Ma puteti ajuta sa descifrez un vis care l-am avut noaptea trecuta? Am visat ca eram intr-un loc necunoscut si stateam la o coada ca sa ajung la moastele unui sfant. Nu pot sa-mi amintesc despre ce sfant era vorba. Tin minte ca acolo erau prieteni, colegi, dar si multi oameni straini intr-un loc deluros si pustiu. iar locul unde era tinut sfantul era ca o cetate prin care patrundeam printr-un tunel. M-am vazut dintr-o data aproape de locul unde era tinut sfantul. ( un loc cu multi copaci cu frunze dezgolite imprajmuit de zidurile "cetatii"). Apoi eram in fata acestuia cu acatistul sau in mana din care voiam sa citesc inainte de a ma ruga. Aveam un sentiment de teama. Mai erau inca doua femei care se rugau, restul multimii era la distanta. Dintr-o data observ ca sunt doar eu cu sfantul care desi mort era asezat pe un scaun si statea drept. Eram foarte aproape de el si m-am apucat sa citesc un scurt paragraf din carte dar n-am terminat de citit intrucat acesta a miscat capul spre directia mea si ma privea. Am inmarmurit de frica dar nu m-am miscat din loc. Sfantul a luat ambele palme si mi-a cuprins fata, Atunci teama a inceput sa-mi dispara incet si l-am intrebat daca voi fi cu cel pe care il iubesc, daca el e pentru mine. ( mentionez ca iubesc foarte mult pe cineva dar nu suntem impreuna iar in acest moment cred ca acest lucru e imposibil ) Sfantul nu a aprobat la inceput nu a zis nimic iar raspunsul raspunsul la intrebare parea a fi negativ, dar, am insistat incepand sa plang. iar acesta a zis ca voi fi cu el si va fi bine. Atunci am simtit o mare fericire si am simtit ca asa va fi. ceea ce-mi mai amintesc este ca ma duceam inapoi spre locul unde stiam ca lasasem o buna prietena a mea ca sa-i povestesc plina de entuziasm ceea ce se intamplase. Eram fericita si implinita in vis dar cand m-am trezit iar m-a cuprins tristetea pentru ca in prezent nu sunt cu acest baiat si sufar foarte mult din aceasta cauza.

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

E normal acest vis...

Tu probabil esti o persoana fffoarte credincioasa si mai mult ca sigur ai facut sau te-ai gandit sa faci acatist si sa-l citesti in favoarea rezolvarii problemei tale legata de iubire.

Iubesti mult si profund si sentimentul dragostei intense ne urmareste pana si in vise. E normal.
Mai ales in cazul in care ai iubire de oferit dar nu ai cui, persoana nu e langa tine.
Ardoarea si dorinta pe care le simti in suflet se oglindesc si in vise.
E ceva neimplinit, neconsumat si te urmareste.

--Chestia cu sfantul tine de faptul ca, probabil, ai avut in gand sa scrii si sa citesti asta in biserica. Sau te-ai gandit intens la pelerinajul moastelor.

Entuziasmul tau si fericirea din vis tin de dorinta ta arzatoare de a fi cu persoana si ca totul sa fie bine in final.
Sfantul ti-a spus ceea ce vroiai sa auzi.
Probabil iti pui increderea in dzeu si speri ca totul va fi bine cu ajutorul lui pana la urma...

--Te sfatuiesc sa nu-ti faci iluzii cu privire la ceea ce ti-a spus pentru ca risti sa suferi si sa fii dezamagita daca asta nu se va intampla in realitate.
Asteapta sa vezi ce va fi, nu te mai gandi dinainte.

5 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Salut!
Pe viitor, cauta pe net "interpretare vise" si vei gasi. Bagi la Search cuvinte si iti va da rezultat. De acolo, construiesti tu interpretarea.
O zi faina!

| sublime89 a răspuns:

Nu prea poti fi ajutata sa descifrezi acest vis, pentru ca nu exista nimic de descifrat. A fost doar un vis.

| CinevaNou a răspuns:

Numai eu visez ca dau examene si sunt mancat de zombii sad

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Dumnezeu a coborat din cer, de pe norul sau fermecat, sa iti aduca, personal, vestea, ca tu vei fi cu acel baiat. ceea ce trebuie sa faci, este, sa stai si sa astepti un miracol

| neneacelrau a răspuns:

Sfintii nu se afiseaza in vise pentru ca ei nu vor ca noi cei pacatosi sa fim inselati si mai mult de satana. Oare nu ai invatat la religie ca nu e bine sa te increzi in vise?