| CinevaAnonimă a întrebat:

Mi-am amintit de o istorioară povestită de cineva, în care se spunea că cineva a scuipat în icoana unui sfânt (posibil sfântul Nicolae, nu-mi amintesc sigur), iar acel sfânt a reacţionat cumva ( l-a lovit/ a vorbit/ l-a mustrat, nu mai ştiu), astfel încât cel care a scuipat s-a simţit vinovat.

Îmi puteţi povesti mai bine istorioara? Sau îmi puteţi trimite un link cu ea?

Mulţumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Bună! Daca s-au intamplat cele descrise de tine, demonii au acționat. Ai link bun mai sus.

| mentholinks a răspuns:

E povestioara nu istorioara.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Morții nu mai stiu nimic, nu mai aud, nu mai vad. Si fiind mort nu putea sa mai reacționeze in vreun fel.

| Digikey a răspuns:

S-au inventat mii de istorioare unele mai penibile decat altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă a reacționat așa, înseamnă că nu era sfânt. Dragostea suferă totul.

| CinevaAnonimă explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi amintesc prea bine istorioara aia, posibil să nu-l fi lovit.