| AvalohAlyn a întrebat:

Mai există miracole? De ce, da? De ce, nu?
Credeți că mai există miracole în viața și lumea asta?(plina de suferință)
Tu crezi in miracole?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Exista. Sunt dovezi ca exista miracole.
Eu cred si stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu încă mai cred în miracole, fiindcă există un Dumnezeu bun și iubitor care ne poate ajuta în absolut orice problemă dacă I-o cerem cu credință. Eu încă mai cred că se va întâmpla un miracol și pentru mine: adică să existe persoane care să mă înțeleagă și să îmi fie alături... Știu că doar Dumnezeu îmi poate îndeplini această dorință.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Of, fatalitatea asta. Destinul ti-l faci tu, nu ti-l da vreun mosulet cu barba.
Daca vrei sa-ti cresti sansele sa intalnesti oameni intelegatori si iubitori, cauta-i prin biblioteci, pe la teatru, la diferite festivaluri de cultura.
Ai putea sa te iei dupa o alta zicala, daca tot esti crestina: "Dumnezeu iti da, dar nu iti baga in traista." Ti-a dat oameni, intalneste-i!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

De exista miracole, Dumnezeu devine cel mai mare rau al lumii.
Ajuta hoti sa traiasca in lux, fara sa fie prinsi si lasa preoti (oameni care-i duc cuvantul mai departe) sa moara de cancer cerebral. Miracole, cum sa nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o sa scap de tiuitu permanent din urechi o sa incep sa cred in miracole, pana atunci nu

| Helper07 a răspuns:

Cauta mai intai imparatia lui Dumnezeu si neprihanirea Sa, si toate celelalte le vei primi pe deasupra, n-ai nevoie de miracole. Omul vrea miracole pentru a avea un impuls sentimental spre a face bine dar nu asta e voia lui Dumnezeu asa ca miracolele isi au timpul lor si de aceea cred ca li se intampla mai des celor care sunt crestini adevarati, ei nu mai pot fi influentati sentimental spre bine caci nu prin sentiment l-au primit pe Hristos.