| MicutttaDeTot a întrebat:

Mai sunt pe aici Satanisti?
Fara jigniri, fiecare are propria opinie

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu. Citeste "Cheia lui Solomon". Acolo se afla cheia usii camerei intunecate unde vrei sa intri. Ai multe de invatat, ma bucur ca ai ales aceasta cale. Intunericul linisteste ochiul, iar lumina il deranjeaza.

21 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

LaVeyana?

| emy a răspuns:

Da,sunt destui masoni pe acest site, sunt convinsa. Pentru a intelege cine sunt masonii si ce planuri diabolice au cu noi, oamenii de rand(pe care ei ne numesc "prostimea","gunoaiele"), uita-te aici: http://despremasonerie.go.ro/. Tot ei sunt cei care ne invrajbesc toate categoriile sociale, profita de saracia oamenilor(pe care tot ei au provocat-o) si ii mituiesc ca sa gandeasca ca ei si sa faca numai ce vor ei. Conflictele dintre atei si crestini cine crezi ca le provoaca? Tot ei.Te pup, pa, pa.

| drutzix a răspuns (pentru emy):

Masonii nu sunt satanisti. Nu mai sta pe site-uri conspirationiste pentru ca nu iti fac bine.
Masonii sunt un grup ce au aparut prima data in Franta, ei fiind o grupare de zidari. Marele Arhitect la care ei se inchina este doar un titlu, nu un zeu anume. Ex: Un crestin si un musulman (ambii masoni) se roaga Marelui arhitect dar pentru fiecare individ Arhitectul e altcineva. Intelegi?

| Purec a răspuns:

Sunt o grămadă, de ce?

| danay72 a răspuns:

1ioan5:19

| Doub a răspuns:

Hm. Cred ca nici macar nu stii ce inseamna sa fii "satanista".

| Doub a răspuns (pentru Doub):

De curiozitate, cati ani ai?

| AtateaConditii a răspuns:

Se vede ca esti micuta... vezi ca era azi la protv un reportaj despre una care s-a alaturat unui grup de satanisti si a ajuns fara dinti in gura si slaba cat o scandura.

| LordCroft a răspuns:

Tu esti satanista?

| IvanMihai a răspuns:

Am citit ceva interesant pe un site satanist:
"Nu accepta ca alţii să te preseze şi nu fă niciodată ceva doar pentru ca alţii o fac sau pentru că majoritatea o face."
În rest nu ştiu ce anume te defineşte ca fiind satanist în opinia ta?

| MicutttaDeTot explică:

Spirituala

| MicutttaDeTot explică:

Draga Doub stiu foarte bine ce inseamna asta... M-am documentat foarte bine inainte de a face alegerea asta :*

| Doub a răspuns (pentru MicutttaDeTot):

" stiu foarte bine ce inseamna asta"-Ma indoiesc. Da, ai dreptate. Fiecare e liber sa-si aleaga opinia. Pacat de tine ca o sa-ti distrugi propria viata.

| Doub a răspuns (pentru Doub):

Si presupun ca discuti cu prietenul tau satan, nu?

| Doub a răspuns (pentru Doub):

Aaa si nu vrei sa-mi spui cati ani ai?

| MicutttaDeTot explică:

Hail Satan ✌

| Novy a răspuns:

Hail Satan!