| raul230 a întrebat:

Masturbarea când te uiți la filme pentru Adulți este un păcat? Sunt creștin.

35 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Irinel15123532):

Omule curvia e cand inseli ma, tu nu intelegi ca tot blasfemezi biblia, curvia e cand isi inseli femeia ma nu cand vezi doi oamenii dezbracati, de asta vorbea pavel

| Irinel15123532 a răspuns (pentru RAY):

Biblia se refera si la acele lucruri prin acele versete dragul meu prieten, este vorba si de ele in acele versete, uita-te mai atent. Doar nu voiai sa srie in biblie sa nu ne uitam la filme pentru adulti? Pe vremea aceea nici nu se gandeau oamenii cum va evolua tehnologia, nu vei gasi in biblie verset care sa se refere strict la asa ceva pentru ca pe vremea aceea nu existau site-uri pentru adulti si nici plasme de 2 metrii pe care sa le vizionezi. Dar pornografia intra in acea categorie de pofte sexuale si minti murdare pe care biblia le condamna, nu ma intelege gresit, nu sunt sectant, sunt crestin si cred in Domnul Iisus Hristos.

| RAY a răspuns (pentru Irinel15123532):

Continui sa blasfemezi biblia, ma eu sunt ateu dar nu blasfemez biblia, las-o asa cum e ea, asa cum e scrisa ea, in ea nu scrie de filme pentru adulti

| RAY a răspuns (pentru Irinel15123532):

Deci daca vezi 2 pers ca se saruta e pacat, daca vezi un om dezbracat e pacat, pacat e cand inseli

| RAY a răspuns:

Masturbarea când te uiți la filme pentru Adulți este un păcat? Sunt creștin.

nu,nu este, masturbarea nu este pacat, nici vazul filmelor pentru adulti, biblia condamna curvia, sadomia, incestul, homosexualitatea dar nici unde nu scrie ca e pacat sa vezi 2 pers care se saruta sau care sunt dezbracate, astea sunt inventi religioase, iar asa zis malahie e tradus prost din greaca inseamna prostitutie masculina, homosexualitate, a nu face sex pentru reprodroducere etc