| Malphas a întrebat:

Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina.
Apoi nu-i asa fratilor?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Apai asa-i, frace! Credinta trebuie sa vina din inima, nu din Biserica, sa ti-o impuna cineva

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Adevarat...
Credinta adevarata vine din inima

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Din punctul meu de vedere, credinţa vine din suflet şi din modul tău de a gândi, iar mersul la biserică nu are nicio legătură cu intensitatea ei.

| Musique a răspuns:

Cam aşa, dar totuşi, la biserică te mai rogi, mai te iartă Dumnezeu.
Să leneveşti într-un garaj, e cu totul altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AI perfecta dreptate!

| ateuNEGATIV a răspuns:

Asa e

| iKronstadt a răspuns:

Corect!

| unbaiatanonim a răspuns:

Dumnezeu nu exista.

| Safire17 a răspuns:

Intr-adevar. Sa fii credincios inseamna sa crezi in Dumnezeu. Dar nu vad de ce un om necredincios ar merge la biserica. Daca nu crezi in Dumnezeu, nu are nici un rost sa mergi la biserica.

| madalina2222 a răspuns:

Da trebuie sa vrei tu... nu meri numai ca sa fii in rand cu lumea, daca meri doar pentru asta mai bine nu meri. meri la biserica ca sa te rogi si sa-l cinstesti pe Dumnezeu.