| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Mi se pare mie sau sfarsitul lumii achiar a venit? Deci nu acum, fara misto eu asa vad lucrurile, daca stai un pic si te GANDESTI.

21 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Sfarsitul lumii a inceput de acum aproape 180 de ani si este un PROCES, nu un instantaneu cum multi cred si credinta lor se vede din ideile pe care le exprima. Intr-adevar suntem aproape de SFARSITUL acestei perioade.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru danut):

Ai dreptate frate numai ca putini au ochi sa vada asta. https://www.youtube.com/watch?v=hXNpo9aLn3k

| Apokales a răspuns:

Mereu apare cate un asa zis "profet" care vine si urla: "Se duce dracu' lumea, ba!", ei, bine, nu-i chiar asa. Lumea se afla intr-un ciclu in continua expansiune, ai incredere in profeti pentru ca pe vremea acestora s-au intamplat acelasi lucruri, dar intr-o alta conjungtura. Nimic nou.

| danut a răspuns (pentru Apokales):

Mereu apare cate cineva care se crede mai destept ca Dumnezeu. Nimic nou pe acest pamant.

| FreddieM a răspuns:

Daca tu zici ca GANDESTI, ce te face sa crezi ca a venit sfarsitul lumii? Pare interesant subiectul, mi-ar place sa dezvolti putin ideea, multumesc.
Un paste fericit

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru FreddieM):

Pai ce e scris in Bibile sa adeverit deja suntem prosti.

| FreddieM a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Imi pare rau pentru tine, serios, dar eu nu ma consider chiar asa de prost.
Pace

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru FreddieM):

In America si Europa de Vest (acolo unde nu sunt biserici si catedrale) dupa nastere copii nu sunt botezati in religia crestina si uite asa cu trecerea timpului occidentul a cazut, sunt prosti toti adica o ei in fu+nd frate.

Chiar e sfarsitul cine are ochi sa vada isi da seama.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru FreddieM):

Nu pe bune acum fara misto, chiar se intampla.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru FreddieM):

Acolo sunt prosti toti, copii nu sunt ca la noi. Ei la scoala nu invata mai nimic pe cand la noi ne omoara cu materia.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru FreddieM):

Eu nu am zis ca esti tu prost, cand am spus asta m-am referit la nivel mondial occidentul chiar cade https://en.wikipedia.org/wiki/The_Decline_of_the_West si acest proces se datoreaza timpului pentru ca exact cum scrie in Biblie cu trecerea timpului se schimba vremuriile oamenii si locuriile.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru FreddieM):

Chiar se intampla capitalismul, ilminismul, sistemul, https://www.tpu.ro/......-e-ciudat/

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru FreddieM):

Tu asa dupa tine cum crezi ca vor fi oamenii in vremurile acelea de final?

| fllu07 a răspuns:

Ce te face sa crezi asta?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru fllu07):

Tehnologia asta care a avansat foarte mult.

| fllu07 a răspuns:

Doar atât? In fiecare perioada a istoriei, pentru perioada respectivă, se ajunsese la un progres evident, în domeniile cunoscute atunci, dar asta nu înseamnă că a venit sfârșitul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii o poveste, si stai degeaba sa te gandesti la acea poveste, orice poveste ar fi, se leaga de intampalrile reale din jurul tau, e doar imaginatia ta, pentru ca tu stii povestea si asa functioneaza creieru tau, gandeste ce stie.

| rexiomaria a răspuns:

Ar putea fi mai rau. Inca traim, sfarsitul lumii nu a venit inca.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru rexiomaria):

Dar o sa vina toate au un inceput si un sfarsit?

| rexiomaria a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Presupun. Dar cu siguranta nu se v-a inpampla pe durata vietii tale.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru rexiomaria):

Numai Dumnezeu stie.