| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Mi se pare mie sau viata e de rahat? Serios vorbind, chiar nu-i vad rostul sau sensul, parca totul ar fi degeaba.

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Fiecare moment al vieții este bun sau rău, atâta tot. Ambele le vei întâlni în această viață pământească, iar în viața de apoi doar unul singur.

8 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Ti se pare.
Viata are multe elemente pozitive.

| Frank51 a răspuns:

Welcome to the club.

| Simpatic a răspuns:

Mi se pare mie sau viata este de rahat -aceasta ar fi fost varianta corecta ca si scriere!
Nu este neaparat de rahat dar probabil treci printr-o perioada mai grea sau ai depresie si vezi tu asa lucrurile.
Viata este in general grea dar atata timp cat multi se lupta cu ea nu vad de ce tu nu ai face-o?
Vorba unuia viata-i de rahat dar am iesit cu mainile curate.

| LupusDei1993 a răspuns:

Dupa cum scrii ma si mir, stiam ca prostii au deja mintea odihnita mereu...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Viața e de rahat.
Asta este viața pe care o cunoști tu.
Dacă vezi că pute, de ce nu pleci de acolo?
De ce mai mănânci, de ce mai bei apă?
Nu din felul în care trișezi tu viața rezultă mirosul de rahat?
Oare?

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru LupusDei1993):

Bine ca esti tu destept.

| Helper07 a răspuns:

Cauta-L pe Dumnezeu si El iti va descoperi sensul vietii pe intelesul tau. Pentru mine, viata consta in iubire, iubire pentru aproapele nu pentru sine. De asta se leaga toata Legea lui Dumnezeu care este Legea Iubirii iar Dumnezeu te poate ajuta sa gasesti si sa impartasesti o astfel de iubire.