| Dana1999 a întrebat:

Cum sa-ți găsești sensul cand nu-ți vezi rostul in viata?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Automotivatie Youtube

| RAY a răspuns:

Noi dam sens existentei noastre, nu pot sa iti propun eu un drum pentru ca e ceva subictiv care depinde de sisemul tau de valori

| Drimmero a răspuns:

Ploua cu depresivi pe site-ul asta, daca mai citesc inca 2-3 o iau si eu pe aratura. Trezirea, oameni buni! Nu au intrat zilele in sac, viata e frumoasa,, dar grea, daca nu ai nicio ambitie si o tresarire de orgoliu ca sa faci ceva cu viata ta atunci chiar nu vei face, rostul ti-l faci tu singur, nimeni nu-ti da bani ca esti Dana1999 de pe TPU, trebuie sa-ti castigi existenta pe cont propriu si prin propriile resurse, e mai frumos cand incepi de jos si evoluezi.

| Celcestietot a răspuns:

Urmează-ți pasiunea sau vino la mine cu un mesaj în privat ca să îți dau un rost happy.

| gemeni6226 a răspuns:

Tu trebuie sa-ti creezi rostul, tu trebuie sa ai vise si sa le indplinesti, tu esti creatorul propriei tale vieti prin ceea ce iti doresti si iti propui. Daca tu mereu o sa vii cu nu in brate ca nu pot, ca nu vreau, ca nu are rost atunci asa si va fi.Dar poti anula toate aceste resentimente si negativitati din viata gandind pozitiv si creeand viziuni si dorinte pozitive in ceea ce-ti priveste viitorul.Gandeste-te zilnic cand te trezesti ce iti doresti bun si frumos in viata si nu pierde nicioadat credinta caci visele pot deveni realitate.Gandind pozitiv acestea o sa prinda contur si realitate.Nu te preocupa cum doar doreste-ti puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ți "găsești" sensul, tu singura îl creezi.
N-ai un rost propriu-zis.Societatea ar funcționa la fel de bine si fără tine.Rostul ăla al tau e ceva subiectiv si depinde numai de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți-aș răspunde... Dar mai întâi, crezi în Dumnezeu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii isi gasesc de obicei implinirea unindu-se cate doi si formand o familie.
Daca esti singura si nu esti inconjurata de iubire iti pot trece ganduri ca viata e fara sens.

| Reghqen a răspuns:

Sensul vieții nu trebuie găsit și nici căutat. Acesta trebuie să se creeze singur pas cu pas a timpului, odată ce avansezi în vârstă o să-ți dai seama ca încetu cu încetu o să începi să maturizezi, să realizezi ca viața nu este așa de simplă și șincer după părerea mea așa este și cel mai corect. Îmi place să învăț în fiecare zi ce urmează lucruri noi, îmi place să risc, îmi place să eșuez, îmi place să experimentez și să depășesc mereu ceea ce sunt și să descoper ceea ce pot deveni. Ăsta este scopul meu în viață, adică să ma ameliorez în fiecare zi happy.

| Justme79 a răspuns:

Bună în principiu cred, că în funcție de starea pe care o ai și circumstanțele în care te afli in momentul de față te duc cu gândul că nu îți găsești rostul în viața dar gândește că înainte ca tu să ajungi să ai starea asta poate ai avut o perioadă când erai mai bine, încearcă să îți pui gândurile în ordine și să te gândești cam ce ai dori sa faci pe viitor, ce îți place anume să faci sau ce crezi că ți ai dori cu adevărat orice lucru contează atâta timp cât ție îți va face bine cred, că la un moment dat în viața toții ajungem să trecem prin faza asta încercănd să ne gândim la un rost în viața mai mult nu știu ce să îți spun sper că, câtuși de puțin am putut să îți fiu de folos toate cele bune îți doreschappy!