| anonim_4396 a întrebat:

Mi se rupe inima din mine cand vad crestini plini cu ura si venin de ce nu sunt buni ca personajul lor din biblie isus? de ce au o atitudine asa negativa niste oamenii care au ca religie iubirea/bunatatea? oare exista crestini sau doar poarta numele asta?

17 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Mie nu mi se rupe inima, dar m-am săturat să-i văd înjurând în post, nu-și dau seama că ajung în iad în ritmul ăsta?straight face

| anonim_4396 explică (pentru FucktheSystem):

Da crezi ca le pasa / daca lear pasa ar fi mai buni sunt asa rai plini de barfe / ura se dau mari crestini

| Esperança a răspuns:

Deci eu iti zic sa pui mana pe o carte de gramatica si apoi sa faci pe marele zmeu sau mai bine zis pe victima. Probabil tu cand afirmi asta te referi la manelistii care ii asculti tu pentru ca si ei sunt "crestini" happy

Răspuns utilizator avertizat
| morningstar a răspuns:

Nu crezi ca ar trebui sa te uiti in dreptul tau si sa devii tu ca Isus? Nu imi spune ca dintr-o data iti pare rau pentru credinciosii care nu sunt ca Isus. De cand te consumi tu pentru aceste lucruri? Eu cred ca faci o mare generalizare, atat tot. Si nu uita, crestinii nu sunt sfinti, ci sunt oameni ca si tine dar care incearca tot timpul sa semene cu Isus. Macar noi incercam... Dumnezeu judeca, nu este treaba noastra, a oamenilor.

| anonim_4396 explică (pentru morningstar):

Adica voi doar simulati ca sunteti buni?

| morningstar a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, este o diferenta intre a simula ca esti bun si a incerca sa fii bun. Simularea inseamna fatarnicie dar crestinul adevarat incearca sa isi modeleze purtarea dupa cum si modelui Sau s-a purtat. Crestinul recunoaste in fata lui Dumnezeu cand greseste, deci nu simuleaza.

| NinelHell a răspuns:

Sper sa faci infarct.rolling on the floor

| AnghelB a răspuns:

Eh, suntem si noi oameni.

Asa ca mars in **** mea.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Mie mi-a zis profesoara e religie[ortodoxa] ca mustrarea este un fel de ajutor.
Poate ca toti credinciosii sunt mustrati si de aceea se comporta asa. big grin

| akta a răspuns:

"Mi se rupe inima din mine"
Dai copy/paste din manele? rolling on the floor

| har a răspuns:

Nu toti sunt asa dar este adevarat ca unii chiar asa fac,insa pana al urma Dumnezeu e iertator, daca tot vorbim de crestini, este de fapt Iisus si nu este un personaj...

| Djdavid400 a răspuns:

Tu ești baptist dacă da raspunde-mi

| anonim_4396 explică (pentru Djdavid400):

Da de ce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Raymusic? inima ca inima, dar ai grija la sora lu stanga. poti face o intindere ceva.sau o luxatie.ma? vezi ca se inventara fetele ma.

| Dragosh9988 a răspuns:

La asta m-am gandit si eu, am un coleg care merge la biserica (nu pot sa il contrazic) dar cand iese isi loveste mereu colegii si rade mereu de ei, iar acest lucru a dat putin de banuit. El se duce la biserica doar pentru ca rudele lui sunt cu adevarat credincioase, dar el nu este asa! Funda?