| SaveTheNature a întrebat:

Mircea Badea este ateu sau agnostic?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Am vazut emisiunile sau partile de emisiune in care vorbea despre religie si nu cred ca este ateu fiindca el mai mult critica practicile crestine, pe care le considera superstitii, modalitatea melteana a romanului de a intelege divinitatea si raportul manelist al acestuia cu aceasta.
Este doar o parere, este greu de precizat cu exactitate.

9 răspunsuri:
| William a răspuns:

Este amuzant.

| RAY a răspuns:

Cred ca este ateu agnostic

| relian a răspuns:

Vrei sa stii exact, atunci intreaba un psiholog, doar aratindui o poza a acestui individ. Poti arata o poza cu el unui psiholog care nu il cunoaste deloc, sau unui psiholog dintr-o alta tara si vei avea surpriza sa constati ce este acest individ.Eu nu spun pentru ca nu vreau sa fiu suspendat.

| HiperHiv a răspuns (pentru relian):

Tu esti psiholog șaman?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dupa caracterul lui, cred ca e antiteist, direct. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antenist.

Răspuns utilizator avertizat
| Disharmony a răspuns:

Contează dacă un om are sau nu religie? Îl face (ne)credinţa mai inteligent pe om?

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Cred ca ateu laughing