| DanionM a întrebat:

,,Nefericirea este o avertizare de a merge mai departe, nu de a sta jos". (-Bernard Shaw-) În consecinţă, fericirea lui va depinde de o,, loterie" a vieţii sau de nişte criterii importante de care trebuie să ţină seama? (Din punctul de vedere al moralei creştine)

2 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Fericirea nu e o loterie, depinde de modul in care aplicam normele biblice si de relatia pe care o avem cu Dumnezeu.Psalmi1:1-3,Matei5:3

| Nicoleta a răspuns:

Nu e vorba de nicio loterie atunci cand vine vorba de fericire, ci de capacitatea de a accepta si de a aprecia ceea ce ai in prezent, fara a sta cu gandul la ceea ce ai putea avea.
Atunci cand esti multumitor pentru ceea ce ti s-a dat, esti si fericit cu ceea ce ai, chiar daca stii ca exista mai mult.