| RAY a întrebat:

Niciun om nu crede că Biblia afirmă ceea ce spune.
El e întotdeauna convins că Biblia spune ceea ce el afirmă.

George Bernard Shaw

4 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Un mod foarte frumos de a privi relatia dintre ''religios si carte sacra''.

Răspuns utilizator avertizat
| Noah4823 a răspuns:

Adica majoritatea oamenilor care citesc biblia sunt oameni disperati, in cautare de o solutie.Acei oameni vor vedea in Biblie ce vor ei sa vada, nu ce trebuie sa vada.Un exemplu bun este ca multi oameni cred ca Iadul este chiar sub pamant, pentru ca ''asa scrie in Biblie'', dar de fapt este doar o expresie pentru noi, pentru a intelege mai bine.
Stiu ca probabil uni care sunt de o alta religie nu vor accepta ce am spus, dar asta e big grin.