| Queen003badgirl678idkk a întrebat:

Nu cred in Dumnezeu, imi place tot ce tine de spirite, imi place si cred in Lilith, Satan si toti demonii posibili, ce religie oare sunt? M-am nascut ortodox.

19 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Religie vine de la latnescul re - ligare; adica reconectare cu Creatoul nostru.Toti demonii sunt fiinte create, inferioare Creaorului cata vreme vrei sa te conectezi doar cu ei esti in rebeluine fata de Creator, deconectat de El.In Biblie scrie Cine crede si se va boteza va fi mantuit.(Marcu16.16 Creatorul nostru te iubrste mai mult decat poate iubi orice fiinta creata doar renuntarea la rebeliune si reconectarea cu El aduce pace constiintei care altfel ne avertzeaza mereu ca suntem pe un drum gresit.

| RAY a răspuns:

Traim in ultima tara din europa, pacat, treaba ta in ce povesti crezi, si eu sunt pasionat de mitologie, dar sunt ateu agnostic

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns:

De ce nu crezi in Dumnezeu dar crezi in demoni? Nu are niciun sens.

| h379m3973423 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Zice și că s-a născut ortodox. E clar că respectivul nu are habar despre ce vorbește.
Genul ăsta de specimene mai bine le lași în pace că nici nu știi cum reacționează.

| Queen003badgirl678idkk explică (pentru CostinAlamariu):

Oarecum cred in dumnezeu dar el nu ne poate oferi nimic

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Queen003badgirl678idkk):

Pai de unde stii tu, om muritor si limitat ce iti poate oferi tie Dumnezeu?

E ca si cum un bebelus ar zice ca stie ce e fizica cuantica si stie ca nu ne poate oferi nimic.

| Queen003badgirl678idkk explică (pentru h379m3973423):

Adevarat ????.

| Meme10Memu a răspuns:

Adevarul e la martorii lui Iehova.

www.jw.org

| Panamax a răspuns:

Esti doar un aiurit din moment ce demonii au fost inventati tot de cei care au inventat religia.

| Queen003badgirl678idkk explică (pentru Panamax):

Demoni exista si sunt printre noi si dumnezeu posibil exista sau poate e doar un mit prin care oameni sa nu poata percepe ce se intampla cu adevarat deoarece cred prea mult in Dumnezeu. Cele mai multe informati se pot gasi in Arhivele secrete ale Vaticanului.

| Panamax a răspuns (pentru Queen003badgirl678idkk):

Du-te si fa pipi poate iti trece.
Povestea lui Isuzu a dost inventata 100%

| Queen003badgirl678idkk explică (pentru Panamax):

Pai asta zic d-zeu nu exista si daca ar exista nu ar fi atotputernic. Spiretele si demoni sunt pintre noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satanist, gaseste-ti o biserică la care sa aderi si sa faci sacrificii umane.
A, si inca un lucru, citeste biblia satanica daca vrei sa te primească si sa iti ofere un rang acolo.
Acolo la ei odată aderat nu se accepta refuzuri, iar balena albastră e jocul lor preferat. Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca crezi in diavol automat crezi in Dumnezeu si in iad.Tu vrei in iad si nu sti cum sa ajungi? Sa sti ca daca nu Îl urmezi pe Domnul Isus Hristos acolo vei ajunge,în iazul de foc veșnic, și vei regreta amarnic...Tu îți imaginezi iadul ca fiind un loc "cool", "șmecher ", unde diavolul stăpânește și este distracție? NU, acolo este închisoarea veșnică unde diavolul, demonii și oamenii care nu L-au urmat pe Domnul Isus Hristos, se chinuiesc și suferă enorm...
Spune-mi și mie ce admiri la satan? Ca sunt curios!

| Queen003badgirl678idkk explică (pentru anonim_4396):

De unde stiti voi sigur ca exista viata dupa moarte? Cand te-ai dus, dus esti.

| Cybele a răspuns:

Esti satanist. Daca crezi in spirite, satan si lilith atunci crezi si in existenta lui Dumnezeu doar ca il urasti.