| anonim_4396 a întrebat:

Nu cred in zei si chiar daca ar exista, n-o sa ma inchin in fata lor.
Fara sa stiti mai multe detalii despre mine, merit sa ajung in iadul crestin si sa fiu torturat sau nu?

12 răspunsuri:
| William a răspuns:

''Nu cred in zei si chiar daca ar exista'' asta cred, dar ca ''n-o sa ma inchin in fata lor.'' nu cred, pentru ca a spus Iisus Hristos ''Pe viata Mea Ma jur, zice Domnul, ca orice genunchi se va pleca inaintea Mea, si orice limba va da slava lui Dumnezeu". Depinde de tine daca meriti sa fii torturat sau nu. Daca faci voia lui Dumnezeu o sa scapi, daca faci voia ta... nu scapi de iad. Ma gandesc ca tu habar nu ai ce este iadul asa ca uite aici o descriere in cateva cuvinte a iadului http://www.sfaturiortodoxe.ro/despreiad.htm

| shadovv a răspuns:

Nu stiu dar dupa mine ai fi numai bun/buna de gulag...

| seagate a răspuns:

Oricat de disperati ar fi, diavolii au si ei mandria lor.
Un diavol care conduce un ateu in iad se face de rahat pentru eternitate.

| kamykaze88 a răspuns:

Interesant nu crezi in zei dar ai numele unui titan Gaia interesant

| sabin89 a răspuns:

Daca nu esti crestin n-ai cum sa ajungi in iadul crestin. Poate in ala necrestin.

evenso
| evenso a răspuns:

Nu omul va decide daca merita cineva sa ajunga in raiul sau iadul crestin.

| danay72 a răspuns:

Nici nu trebuie sa te inchini la zei, si Biblia condamna inchinarea adusa lor. Cel care ne-a creat nu e un zeu ci un Dumnezeu Atotputernic care ne-a inzestrat cu liberul arbitru si nu ne obliga dar la momentul potrivit el ne va cere socoteala pentru ce facem, dar nu va trimite pe nimeni in iad, pentru ca acesta nu exista.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Si eu la fel. Nu e bine sa fii sclavul nici unei religii. Orice om sanatos la cap isi poate da seama ca "iadul" si "raiul" sunt prea idioate ca sa exista.

| mat31new a răspuns:

Ai zis ca tu nu crezi in zei, iadul crestin tine de un singur Dumnezeu.

| ahri a răspuns:

Esti in iad, si te torturezi singur.Iti spun eu, existenta mai rea ca asta nu exista.

| RazvanAttilaRus a răspuns:

Dumnezeu decide daca mergi in iad sau rai, asta depine si de tine, ce faci pe pamant, citeste Biblia si vei afla mai multe, de la inceput pana la sfarsit

| DianaaStop a răspuns:

Este foarte buna atitudinea pe care o ai! Bravo! Te felicit! Dar daca nu te inchini zeilor,, Falsi'' Trebuie sa te inchini Dumnezeului viu. Daca te inchini Lui si ii slujesti nu meriti nici sa vezi iadul.