| anonim_4396 a întrebat:

Nu cumva Isus a spus "Nu judeca ca sa nu fii judecat."? De ce majoritatea crestinilor care asculta cel mai mult de Isus, judeca si mai mult de atat judeca supeficial si mai pun si sentinte pe deasupra?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca suntem niste ipocriti si eu si tu si toti sta in natura noastra sa fim asa

3 răspunsuri:
| Azm a răspuns:

De fapt ei au inteles din asta ca pot sa judece (si o fac de cite ori nu le convine ceva), dar sa nu fie judecati (in situatia asta o arunca imediat pe aia cu "sa ridice piatra cel care n-a gresit niciodata"). Asta-i fuga de raspundere si interpretarea lucrurilor dupa bunul plac, dupa cum sint avantajati ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da tu ce faci acum? in loc sa-ti vezi de problemele tale, te framanta atitudinea crestinilor.iar pe mine atitudinea ta. iarta-ne doamne si da-ne minte si lumina.

| anamorf a răspuns:

Stii crestii mai multe pacate fac decit acei pacatosi...ei singuri spun sa nu judece dar judeca sub nasul nostr sa stii ca si crestii citeodata fac pacate