| Cracken a întrebat:

Nu e minunat ca a inceput postul?

30 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Da, e minunat, îmi place să văd cum una lume se străduiește să nu mănânce lucrurile importante în orice alimentație spunând că e sănătos. ha ha.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Îţi fac o clătită de postbatting eyelashes

| FucktheSystem a răspuns (pentru Woodenpints91):

Merci, chiar îmi trebuie că mâine merg la bisericăbatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| Nuvăsufăr a răspuns:

Nu e minunat că a început postul.

| morningstar a răspuns:

Nu vad nimic minunat in a face un lucru pe care Isus nu L-a cerut nimanui. Macar de ar fi o perioada in care oamenii chiar s-ar abtine de la lucrurile care fac rau, dar cand vezi ca in mijlocul postului se vorbeste de rau, se injura si se fac atatea pacate, e in zadar.

| AndreiGabi a răspuns:

Dap...apuc sa mananc si eu o felie de pizza intreaga la scoala.

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Crezi că vor scădea prețurile la carne și la ouă. Nu cred.
Cred că vor crește prețurile la legume și fructe.

| Archdaemon a răspuns:

Nu eu nu postesc

| danay72 a răspuns:

Cred ca mai important ca un post de mancare, oamenii sa fie preocupati ca sa aiba fapte placute lui Dumnezeu si sa se straduiasca sa fie mai buni, asta cere El.Isaia58:4-7

| CoquineNoire a răspuns:

Ce-i aia?

| SadBoyForever a răspuns:

Daaaa, e minunat, ca eu de vreo 7-8 ani nu am mai postit.

| Nolkyz a răspuns:

Nu mai pot eu...

| LNK a răspuns:

...A inceput?

| Floris83 a răspuns:

Pt cine intelege, e minunat, pentru cine nu, nu e nimic!

| DaliiLa a răspuns:

Mai. deci eu încerc sa tin post!
Da mama nu prea e de acord.
Zice ca nu e bine pentru alimentatia unui copil.
Dar eu sincer cred ca putem face si noi un efort, nu vedeti câte face Cel de Sus pentru noi!
Si în plus mai eliminam prostiile astea, pe bune voi chiar nu vedeti ca mânânca un porc?!
Si personal cred, ca daca postul nu ar mai fi bun, sanatos, nu am mai fi atât de încurajati de preoti, sfinti, sa-l tinem!

Doar parerea mea!

| ramona30 a răspuns (pentru DaliiLa):

Pai intr-adevar, medical vorbind nu este bine ca un copil sa nu primeasca anumite calorii continute de alimente interzise in post, ii afecteaza dezvoltarea fizica.
Cel de Sus nu face niciun efort pentru noi din simplul motiv ca nu exista dumnezeu, allah, isus, mos craciun sau harap-alb.
Preotii nu sunt sfini...Sunt simpli oameni care traiesc pe spinarea, naivitatea si credulitatea altora.

| DaliiLa a răspuns (pentru ramona30):

Draga ramona30 eu nu am zis ca este bine pentru un copil sa tina post!
Pur si simplu este alegerea mea.
Si de asemenea nu am spus ca preotii sunt sfinti, eu ma refeream la sfinti de tip, Constantin si Elena, Mihail si Gavril si restul.
Daca tu crezi ca nu exista Dumnezeu, problema ta, dar pe mine ma deranjeaza pur si simplu faptul tu afirmi sus si tare, faptul ca nu exista, si ca nu face nici un efort pentru noi!
Ma întreb putin. de unde stii tu ca nu exista?
Pur si simplu pentru ca nu l-ai vazut vei raspunde, dar, sunt multe lucruri si fenomene care exista, si nu sunt neaparat vazute.
Acum nu zic ca sunt vreo nebuna de crede-n fatome,
Mai am putina rationalitate, totusi.
Dumnezeu nu este vizibil pentru cei care, ca tine, Îl resping direct, fara sa Îi deie macar o sansa.
Dar. într-o buna zi, vom vedea cine are dreptate.
Scuza-ma, poate ti se par nebuna, dar pentru mine acest comentariu a fost o insulta spre noi, comunitatea crestina, si nu numai, cât si pentru El!
Chiar daca stiu foarte bine ca nu ai facut decat sa-ti spui punctul de vedere!

Răspuns utilizator avertizat
| DaliiLa a răspuns (pentru Cracken):

Am 12 ani si aproape 9 luni!
Si nu sunt bolnava, deci am decis singura ca vreau sa-l tin.
Pur si simplu, ma face sa fiu mândra de faptul ca sunt crestina,
dar nu numai o spun, ci si practic
Am mai mâncat si eu asa niste chestii, pe care nu prea e bine sa mânânci, gen lapte, în ciocolata, si ulei, în cipsuurii.
Dar totusi cred ca e destul de bine,
având în vedere faptul ca e primul meu post.
M-am abtinut de la multe!

| ramona30 a răspuns (pentru DaliiLa):

Am inteles ca este alegerea ta si o respect. Eu nu am facut decat sa imi formulez opinia la un comentariu public de-al tau. Nu trebuie sa te simti lezata de opinia mea.

| DaliiLa a răspuns (pentru ramona30):

Pai tocmai asta am încercat si eu sa spun!
Doar ca sincer îmi pare putin rau pentru oameni care nu cred.
Dar într-o zi, bom vedea cine are dreptate!
Dar. decocamdata macar sa ne respectam deciizile.
Eu te înteleg ca nu crezi,
Dar sincer îti recomand sa te mai informezi!
Poate gasesti si lucruri interesante în cristianism.
Cine stie!

| RoxxuInna a răspuns:

Nup

| Sara2 a răspuns:

Nu e minunat deloc, daca ar ajuta la slabit, as tine si eu post cu cartofi prajiti si paine dimineata la pranz si seara

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da de ce e asa minunat ca mie mi se blocheaza mintea la afirmatia asta si nu pot gasi argumente?

| 35zone a răspuns:

Dalaughing
Eu nu tin post.Mi se pare stupid mai ales cel alimentar.
Vad ca pentru majoritatea crestinopatilor postul semnifica doar abtinerea de la unele alimente laughing ntz ntz

Răspuns utilizator avertizat
| UnidoxTheSolutab a răspuns:

Nu

| CvonD a răspuns:

E prea smecher:X