| OctavianDanielMaria a întrebat:

Nu e plictisitor sa fii atotstiutor, atotputernic, etc? Asa cum e zeul iudeu. Eu m-as plictisi sa fiu periat

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Existenta sub orice forma este inutila,fie ca creator fie ca creatie,dar cum suntem niste maimute fara ratiune dam sens acestui absurd,pe bune daca stii totul ce sens mai are sa existi,care e scopul,sensul existentei lui,uni spun din iubire a creat universul,pai ce creatorul are sentimente adica e reflectia noastra de fapt,omul este o creatura stupida care se lasa condus de alti nu cumva sa gandeasca singur ca e obositor,ai ajuns in rai,ce faci acolo, ii canti lui iahve pe un norisor, ce sens ar avea existenta ta daca nu ai avea nici un scop, sens, asa cum e viata asta e perfecta ai parte de toate si na nu simti inutilitatea ta

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru RAY):

Cine suntetm noi sa avem astfel de ganduri? O mana de pamant, creati prin suflarea lui Dumnezeu, un vierme care se arata pentru putin, iar apoi dispare ca un abur.
Căci gândurile Mele nu sunt gândurile voastre,
iar căile voastre nu sunt căile Mele,
zice Domnul.
Pentru că, aşa cum sunt de sus cerurile faţă de pământ,
tot aşa sunt de sus căile Mele faţă de căile voastre
şi gândurile Mele faţă de gândurile voastre.

Totul a fost creat pentru El si prin El. Totul este facut de El si tot ce vezi in natura, frunzele, vantul, oamenii, animalele, cand te vei uita la ele cu bagare de seama, iL vei vedea doar pe Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

El nu are nevoie de soare, El insusi este Lumina si In El nu se gaseste intuneric.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Gaby12T vorbim despre un creator, acele argumente sunt valabile pentru orice creator

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Avand in vedere ca ai folosit cuvantul "atotputernic", prin deductie, ar insemna ca poate sa faca orice, deci nu duce lipsa de nimic, deci nici de acel "ceva" care elimina plictiseala thinking

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Ai încercat?

| halogen001 a răspuns:

Asa este, e plictisitor la maxim. Aceea nu mai e viata.

| raMLesS a răspuns:

Eu daca as fi atotputernic, nemuritor, omniscient, omniprezent, etc, m-as sinucide.

| Apokales a răspuns:

Nu, pentru ca poti sa iti cresti singur nivelul de dopamina si asa esti din nou fericit, distrat happy. Atotputernic si atotstiutor inseamna ca poti face cu usurinta asta.

| Apokales a răspuns (pentru Apokales):

Scuze, le-am incurcat, despre serotonina era vorba.

| DonEduardo a răspuns:

Da, este plictisitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://youtu.be/-IgCRjpRxyE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi plictisitor sa fii atotstiutor dar atotputernic e ceva frumos.
Tu nu ai vrea sa treci prin ziduri?
Sau sa controlezi apa ca in serialul Sirenele?
Nu minti ca nu functioneaza la mine.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce rost ar avea?

| badpanda a răspuns:

Cred ca si lui îi este greu sa auda non stop cantece de lauda de la indoctrinati si aceleasi rugaciuni penibile.
Cred ca la nervi a inventat virusul asta.