| RAY a întrebat:

Nu este absurd ca creationstii sa iti dovedeasca credinta prin dovezi? Din moment ce este o credinta care este sensul la asa ceva?

5 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Este. Ceea ce crezi tu nu trebuie dovedit.
În schimb, dacă le impui altora credința ta, atunci ar fi corect să argumentezi asta pe limba și înțelesul celui care întreabă sau cere.

Cu alte cuvinte, atunci când spui „eu cred că asta este realitatea" și nu ai alte așteptări totul e în regulă. Însă când formulezi de genul „asta _este_ realitatea", nu mai vorbești despre credință.

| RAY explică (pentru Zartbitter):

Pai vezi asta afirm si eu ca e aiurea, dar vezi ca uni cica vor sa iti dovedeasca credinta

| Zartbitter a răspuns (pentru RAY):

Și tu ce dorești să dovedești?

| Helper07 a răspuns:

Si cine crezi ca face asta, noi doar prezentam prezenta Lui Dumnezeu in viata noastra si in lume, insa ideea e ca noi avem mai mult decat dovezi, avem credinta

| AG777 a răspuns:

Mai sincer aveam un plan un astfel de proiect, cu grafica cu tot ce trebuie, dar am constatat ca nu se mai merita un astfel de proiect, mai bine ma ocup de oamenii amarati, saraci, napastuiti de soarta, e mult mai util