| Mihai45665445676 a întrebat:

Nu știu dacă pot să uit vreodată, dar știu cu adevărat că acum câțiva ani de zile pe când eram în Londra pe la vârsta de 21 de ani AM VAZUT O FANTOMĂ SAU UN SPIRIT, CE O FI FOST CU OCHIi MEI care a lăsat în mintea mea o imagine foarte ciudată. Câteodată stau și mă gândesc cum este posibil, de ce mie ce se întâmplase acolo în locul acela. Se spune că unde se face o crimă sau o sinucidere acolo bântuie sufletul celui care a fost omorât sau s-a sinucis
Am să vă povestesc în această seară ceea ce eu numesc un lucru extraordinar dar și paranormal.

Pe când aveam 21 de ani am plecat în Anglia la Londra singur să-mi caut ceva de lucru. Într-o seară pe când veneam pe un drum din Londra, era cam pe la ora o1 & o2 dimineața mergând pe o stradă la un moment dat se făcea pe partea dreaptă un bloc și pe o parte avea scări pe el știți și voi blocurile de genul care au pe ele montate niste scări de jos până sus undeva lateral sunt scările, așa la un moment dat trebuia să o iau pe lângă acel bloc să merg acasă unde stăteam. Mă refer la câțiva pași după ce am luat-o la dreapta după acel bloc am auzit cu urechile și am văzut cu ochii mei cum o femeie îmbrăcată într-o rochie albă, arăta exact ca o mireasă, mă striga de sus din capătul acelei scări, chestia era că femeia aceea care se uita la mine și mă striga nu striga numele meu și striga ceva genul (vino sus pe scări) și apoi se auzeau niste sunete foarte greu de înțeles, auzind și văzând această femeie acolo sus în capătul acelei scări că mă strigă / eu în acel moment nu știu cum să vă spun dar parcă eram inconștient că nu am tipat, nu m-am speriat / să vedeți m-am dus pe acele scări am urcat cam 2 metri și ceva pe scările alea după care la un moment dat am ajuns pe la jumătatea scării și acea femeie dintr-o dată era jos pe ultima treaptă și se uita la mine. Când am văzut-o că e jos am coborât repede la ea,când am ajuns jos pe acele scări nu mai era nimeni și va spun sincer că am coborât acele scări și după ce am coborât nu mai știam unde sunt, parcă se schimbase orașul de la stanga la dreapta fiindcă nu mai știam unde sunt,am făcut câțiva pași după care la circa câțiva metri depărtare de acel bloc mi-am adus aminte unde sunt și am plecat acasă, dar ciudat este că în acea seară și nici în a doua zi nu mi-am adus aminte nimic din ceea ce s-a întâmplat pe scările acelui bloc, doar după câteva luni de zile după ce am citit mult și am studiat multe lucruri și fenomene paranormale am realizat și mi-am dat seama că eu de fapt atunci în Londra pe acele scări eu m-am întâlnit cu un spirit sau o fantomă care nu părăsise Terra și era încă blocată între cele două lumi și că acel spirit avea nevoie de ajutor de aceea se arăta din când în când trecătorilor din zonă cerând ajutor /adică acel spirit sau fantomă ce era bântuia acel loc, fincă e posibil ca acolo să fi fost cândva o crimă sau o sinucidere și sufletul acelei persoane să fi rămas blocat acolo și să bântuie acel loc. După ce am citit cartea mediumilor mi-am dat seama și am realizat că de fapt tot ce mi s-a întâmplat în acea seară nu a fost un vis și a fost total real și de atunci am rămas cu o imagine foarte puternică in mintea mea.
Eu am ajuns la concluzia că cei care neagă existența fantomelor neagă și existența lui Dumnezeu.

Vă rog cei care nu credeți să nu vorbiți ceea ce nu știți /la întîmplare.
Iar dacă eu am mințit în tot ce am scris aici atunci să mă pedepsească Bunul Dumnezeu...

13 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Ai vazut un DEMON, drac sau inger cazut care a vrut sa il vezi pentru a te influienta. FUGI de asemenea lucruri.

| Mihai45665445676 explică (pentru danut):

Hmmm cu ce sa mă influențeze că doar nu mi-a făcut nimic rău., demoni fac rău,

| danut a răspuns (pentru Mihai45665445676):

Deja ti-a facut rau ca l-ai vazut si te-a influentat.

| Mihai45665445676 explică (pentru danut):

Dumneavoastră sunteți unul dintre oamenii lui isus sau Mohamed așa că nu pot sa va cred minciunile, spuse de omul isus sau Mohamed

| danut a răspuns (pentru Mihai45665445676):

Isus este Dumnezeu CREATORUL Universului, tu crezi ce vrei si vei RASPUNDE pentru asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu am ajuns la concluzia că ce-i care neagă existența fantomelor neagă și existența lui Dumnezeu.
Concluzie greșită.

| Mihai45665445676 explică (pentru sadrian46):

Gresit!

| sadrian46 a răspuns (pentru Mihai45665445676):

Păi dacă e greșit, înseamnă că și eu sunt o fantomă. O idee, s-ar putea...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E dar stai asa... nu trage concluzii pripite referitoare la ceilalti.
Bun, ai citit o carte si ti-ai dat seama de asta. Si daca iti dau acum eu alta carte despre o explicatie stiintifica asupra acestor lucruri, constientizezi ca este adevarat ce este in acea carte? Gandirea " closemindedness" presupune ca luam decizii in functie de ce ne-ar placea noua sa credem, de ce ne-ar placea sa fie adevarat si ce nu. Iti dau alte 10 carti, tot la fel o sa crezi? Ideea este ca nu este nimic gresit in asta, nu trebuie sa ne stabilim un punct si sa le negam pe celelalte, ar trebui sa acceptam toate punctele de vedere si ca exista mai mult de atat big grin

Legat de cei care neaga existenta fantomelor o neaga si pe a lui Dumnezeu... da? Pai cum asa? Uite eu nu cred in fantome. Nu cred nici in Satana si nimic legat de aceste lucruri. Cred doar in Dumnezeu si in magia de care dau dovada oamenii care traiesc ^_^.

Nu te pedepseste nimeni pentru ce ai scris aici... pana la urma nu este vina nimanui ca mintea gandeste asa. Fiecare are puncte de vedere diferite, deci este ok. nu

Legat de experienta traita de tine, nu stiu ce sa zic. Dar daca tu te simti bine ca ai avut aceasta "experienta", indiferent care ar fi fost ea, atunci ma bucur.

Spor si o zi faina sa ai!

| CostinAlamariu a răspuns:

Neg existenta fantomelor dar nu neg existenta lui Dumnezeu happy
Daca tu chiar spui adevarul (putin probabil) inseamna ca ai vazut un demon. Mare lucru. Fantomele nu exista. Doar demoni. Sufletele nu stau pe pamant ci se duc in iad sau rai si nu iti este permis sa le vezi.

| Digikey a răspuns:

Te-a strigat in limba romana cu 100 de greseli gramaticale cum ai scris tu sau in engleza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista Dzeu, dar fantome exista. Daca ar exista Dzeu nu ar exista fantome. Existenta fantomelor demonstreaza ca nu exista Dzeu.

| nukeyly a răspuns:

Micro si macro univers de la quark la super giant black holes si great nothing
apoi toate astea tin de mutivers si de frecventa la care vibreaza fiecare univers si spectru vizibil si invizibil lungime de unda etc.

Acuma e clar ca daca exista(si exista din pacate) fiinte blocate intre lumi pe care le putem numi(dupa intelegerea noastra limitata grav) spirite demoni fantome dumnezeu toate sunt in aceiasi oala(dar cu capacitati diferite), daca exista unu, exista si altul, logic zic eu.

Iar afirmatii gen:
"Nu exista Dzeu, dar fantome exista. Daca ar exista Dzeu nu ar exista fantome. Existenta fantomelor demonstreaza ca nu exista Dzeu."
eu zic ca nu au fundatie, deci, pica.

Atata timp cat prin meditatie iti poti parasi corpul, asta spune multe de ceia ce este dicolo si dicolo de noi si viata asta trecatoare:

https://ochiulmintii.ro/ce-sunt-proiectiile-astrale/
Mai este cunoscut şi sub numele de decorporalizare, dedublare astrală sau experienţă extracorporală

Unii dintre cei care au avut o astfel de experienţă susţin că învelişul astral al subiectului rămâne legat de corpul fizic printr-un cordon energetic subţire, de culoare argintie, la nivelul plexului solar sau, conform altor viziuni, la nivelul creştetului capului.

Se spune că în momentul ruperii acestui cordon, se produce detaşarea ireversibilă a dublului energetic şi în consecinţă moartea individului.

Unii oameni susțin că pot experimenta asemenea experiențe după propria voință. Dezvoltarea acestei capacităţi ar fi apărut în mod spontan ori s-a dezvoltat pe parcursul practicilor de meditație.

Experiențele extracorporale, precum și experiențele aproape de moarte pot avea un impact profund asupra transformării identității persoanei.

După o experiență extracorporală, frica de moarte scade iar raportarea omului față de lume și față de sine însuși se schimbă.