| laurentiu80 a întrebat:

O intrebare am...casatoria intre o persoana musulmana si alta ortodoxa poate avea intr-o biserica ortodoxa fara ca ea sa se converteasca la religia ortodoxa, dar sa fie de acord cu principiile crestine?

12 răspunsuri:
| laurentiu80 explică:

*loc intr-o... (ma corectez)

| Zenit313 a răspuns:

Nu,pentru ca BOR are nevoie de fani!

| pepy63 a răspuns:

Categoric nu intai trebuie sa se boteze in religia ortodoxa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| WhatheWow a răspuns:

Dacă nu plătește turcu gras răspunsul e nu însă dacă aruncă biştarii nu mai contează, Dumnezeu iese din ecuație. laughing

| Thunderstruck a răspuns:

Nu-s asa mari diferente.Crestinismul a omorat acum cateva sute de ani, musulmanii omamra in prezent.Ce mai conteaza, casatoriti-va.

| Keith a răspuns:

E imposibila casatoria intre o persoana ortodoxa si una musulmana, din pacate da trebuie sa se converteasca unul dintre parteneri la credinta celuilalt ca sa se poata casatori. Unul dintre ei trebuie sa faca acest sacrificiu crestin.

| milan9 a răspuns:

Niciodată nu a avut loc o astfel de casatorie, fără ca musulmanul să devină creștin!

| Zenit313 a răspuns:

Sunt Satana!
Nu sunt narcisist ca sa fiu satanist! happy

Si nu pot sa intru in biserica si nici nu vreau, mirosul se simnte de la distanta!

| Zenit313 a răspuns:

Ti-am spus deaja ca sunt Satana! De ce spui ca sunt Ateu sau Satanist?!

Pe tine daca te cheama Luci, tu esti Lucianist?!
Pe ma cheama Satana, deci NU sunt Satanist!

O sa te banuit in seara asta! Mrrrrrrrr o sa dezlantui iadul asupra ta!
Fii pe faza la ora 3:00! O sa iti fac o vizita!

Daca ai bere, mici si manele nu o sa iti fac nimic rau! happy

| Insigna a răspuns (pentru Zenit313):

Ok sa stiu sa sa beau cat mai multe lichide, ca atunci cand vii sa iti dau bere proaspata