| anonim_4396 a întrebat:

Pentru crestini. (2)Ce argumente puteti aduce spunind ca biblia si religia voastra (ortodoxa, catolica, protestanta, neoprotestanta)este cea adevarata si nu alte religii crestine? Dar in comparatie cu religiile: Musulmana, Budista, Induista, Ebraica si cartile
lor, pe care le considera sfinte.

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Celelalte religii nu sunt crestine.Crestin vine de la Hristos.
Pentru ca ceilalti numiti dumnezei, sunt in niste morminte reci, dar Hristos este viu si sade la dreapta Tatalui si mijloceste pentru noi!

| Angel0 a răspuns:

Fiecare Religie contine un adevar, dar nu tot Adevarul.

| EmaS a răspuns (pentru Angel0):

Isus este calea adevarul si viata.

| Angel0 a răspuns (pentru EmaS):

Mai degraba invataturile secrete pe care le-a impartasit doar ucenicilor, si care nu au mai fost mentionate in NT.Acelea sunt calea.

| EmaS a răspuns (pentru Angel0):

Domnul Isus doreste ca toti oamenii sa vina la mantuire.De ce ar fi murit pentru pacatele lumii intregi, ca sa le pastreze in secret?

| Rapunzell a răspuns:

Daca nu am crede ce scrie in Scriptura nu am putea sa ne numim crestini, nu crezi? Crestinii sunt cei care cred in Hristos si tind spre mantuire. Restul, faca fiecare ce-o vrea.

| Maidanezul a răspuns:

Simplu 3 religii revelate restul pocnitori daca cele 3 le cerni ramine Crestinismul. Daca nu crezi e treaba ta eu nu ma justific, Stiitor de carte esti citeste nu juca metin.

| Maidanezul a răspuns:

Poate erai obosit si ai gresit raspunsul uite fac pomana cu tine si pun intrebarea
"religia voastra (ortodoxa,catolica,protestanta,neoprotestanta)este cea adevarata si nu alte religii crestine? Dar in comparatie cu religiile: Musulmana, Budista,Induista, Ebraica si cartile

lor, pe care le considera sfinte."

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Ceri ceva ce mintea lor indoctrinata nu poate nascoci sau intelege. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Si totusi, sunt si crestini foarte inteligenti.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia nu sunt crestini decat cu numele... sau sunt ipocriti!

| ionutzul31 a răspuns:

Exista cate o bucata de religie adevarata in fiecare religie/carte sfanta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva noupietro. ceva nou.de pilda de unde vine numele tau ce inseamna si ce a spus fiul lui Dumnezeu despre numele asta si s-a tinut de cuvant? fiindca este si in zilele noastre? vii cu fumate de astea? la cine? la noi ma? fii serios.