| ML001 a întrebat:

O marturie a unui tanar care sigur va v-a impresiona! astept parerile voastre http://www.youtube.com/watch?v=ZvSI0ZzbVbU&feature=relat ed

Răspuns Câştigător
| anka89 a răspuns:

Chiar le zice adevarat, l-am mai ascultat.Ma bucur ca s-a intors acolo unde trebuiehappy

6 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Vrei să fac și eu un filmuleț mâine cu bucuria pe care am simțit-o când l-am descoperit pe Satan sau pe Allah sau orice zeu vrei tu?
Că îți fac imediat, doar să-mi spui, scriu din seara asta scenariul dacă veri clipuleț laughing

| William a răspuns (pentru FucktheSystem):

Parca ziceai ca nu crezi in satan. Iti dau un sfat: GANDESTE DE DOUA ORI INAINTE SA MAI RASPUNZI LA INTREBARI CA E CAM CIUDAT SA TE TOT CONTRAZICI. Spui ca nu te intereseaza parerea celor din jur, pe urma zici ca vrei sa stii (te intereseaza) de ce striga unu ca esti proasta pe strada, pe urma zici ca nu crezi in satan si acu zici ca l-ai descoperit. Ar fi frumos daca ce ai spune tu ar avea logica.

| FucktheSystem a răspuns (pentru William):

Tu ești bătut în cap sau te prefaci, sincer?
Trebuie să-ți explic ca unui copil mic:
Uite, am zis că și eu pot să fac un clip de propagandă despre Satan și n-are nicio relevanță că pot să mint cum și cei din clipul prezentat pot să mintă. Concluzie: Eu ca ATEE pot să fac un clip la fel despre orice zeu chiar despre Satan și pot să mint cum mint și ăștia.
Să mă anunți când nu înțelegi ce vreau să zic că-ți traduce mama ironia, că nu prea te pricepi...

| Ecea a răspuns:

Este patetic.Sincer.
In primul rand, asta a fost la furat, nu la munca.
In al 2-lea rand,extasy nu se fumeaza,deci minte.

S-a rugat sa aiba un accident?
Apoi spune ca el conducea cu viteza ca de obicei.
Logic sa faci accident.

Dupa ce a murit varul lui,spune : El ma iubea asa de mult,dar eu nu vedeam.
WOW,cata iubire.

Si eu ca ateu am masina si conduc zilnic,de multe ori obosit,de multe ori cu viteza,dar nu am nici un accident,decat cateva zgarieturi si o singura amenda pentru parcare.

El a cam sarit peste partea aia in care si-a luat carnetul.
Asta este un fel de biblie,de la Adam si Eva a sarit direct la multi oameni fara sa explice cum au aparut si de ce.
In fine...

Multi dintre noi avem povesti asemanatoare,nici eu nu am facut lucruri prea bune in tineretea mea,dar mi-am revenit fara sa cred in dumnezeu si asa am ajuns la concluzia ca pot singur si sunt capabil de mult mai multe.
Nu m-a impresionat si nici nu m-a facut sa imi schimb gandurile, in general oamenii cand dau de greu cedeaza psihic, se intampla oricui.Atunci cand nu mai ai o explicatie pentru tine,marea majoritate a oamenilor apeleaza la puteri,eu in schimb nu am facut niciodata asta,am reusit sa ma stapanesc si sa gandesc problemele la rece, fara nervi, fara influente.Asta m-a intarit si in momentul de fata pot trece foarte usor peste orice fel de problema, gasesc solutii pe loc.REPET,Nu apelez la Iisus sau Dumnezeu, ma descurc.

| Kosuchin a răspuns:

-La 17 ani, pleaca in strainatate sa-si faca o viata mai buna. Fara scoala, nu prea stiu cum poti face asta.Aah si fuge fara stirea parintilor.Baka~
-Da vina pe Satan pentru ca a furat.LOL~
-Cateva spargeri mai mari si deja si-a cumparat masini.Da' ce, a jefuit banci si a scapat neprins laughing?
-Nu este nimic rau in a-ti face un viitor.Greseala lui a fost ca era prea prost si a plecat hai-hui la nici 18 ani in Franta.Baka~
-Varul lui nu a ales o P*LA unde sa se duca.Naratorul cretin, de handicapat ce era, a accelerat ca prostu si l-a ucis.
-So, "atragi ura Lui Dzeu peste noi...ne va distruge cu totul...ce va urma DIN NOU?"? Asadar, din cauza ca a atras ura Lui Dumnezeu, a murit varu-su?
A wise gawd, n-am ce zice.
-In incheiere:
"I was a fucked up drug addict who killed my cousin but one night I said a prayer and now I'm gonna be saved.Haleluiah ^_^"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer nu m-a impresionat.a facut ceia ce trebuia.ce era normal sa faca.si-a restabilit viata, legatura cu creatorul, a facut ceia ce trebuie sa facem toti.as spune ca ma impresioneaza cei care sunt pe drumul pierzarii si nu-si dau seama de asta. poate si eu sunt pe drumul asta, dar ingaduinta de mine insumi si speranta ma face sa cred ca nu. tanarul acela e la capatul pistei.sa dea Dumnezeu sa castige cununa.si sa nu rataceasca iar calea.