| nsalion a întrebat:

Vreau sa vad parerile voastre despre acest video:
http://www.youtube.com/watch?v=rhqtLefUvA4&feature=relat ed
Si daca credeti ca asta nu este adevarat tot ce se spune argumentati.

12 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Il stiu l-am vazut.

| nsalion explică (pentru Inferno):

Pai daca l-ai vazut dati si tu cu parerea sa stii ca conteaza vreau sa va vad parerea legata de video si argumentul vostru.

| Kramerwalt a răspuns:

Ce mai poti spune dupa ce vezi asa ceva, oamenii astia(daca mai pot fi numiti asa)se bazeaza pe lipsa noastra de cunoastere, pe usurinta cu care putem fi manipulati si ne atrag in ghearele satanei.Ne distrug lumea prin membrii lor lor pusi in functii mari si vor castiga enorm reconstruind-o, Doamne ajuta sa nu ne dam batuti de vom apuca vremurile ce vor sa vina.

| RAY a răspuns:

Propaganda crestina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate aceste posibilitati de informare, sant mijloace de ratacire sau adormire, a maselor largi, si de zapacire a lor pentru a putea fi conduse si stapanite.aceasta hidra cu multe capete si guri si brate,e tinuta in frau si cu capul plecat de oricine este pus in societate,sau ajunge, conducator, bancher, lider, proprietar de sclavi.ideea de fond intodeauna e aceeasi.se schimba doar acoperirea si chestiile de suprafata.restul ca,drepturi,fericire, egalitate, neexploatare a omului, libertate, sant doar vorbe frumoase pe care trebuie sa le creada prostii.sant vaga acoperire a unor nebuni,ierarhizati in multe forme cu denumiri diferite,dar problema de fond este de a stapani,conduce,si de a hotara soarta tuturor.un singur lucru nu se mai crede si nu se ia in calcul de toti inteleptii lumii care cu toata desteptaciunea lor nu reusesc decat sa creeze si sa mentina un haos extraordinar pe pamant; ca sus in ceruri este cel ce este,cel ce ne-a creat,si care va restabili ordinea dorita de el,si de noi truditorii de rand,insetatii de dreptate,gonacii dupa fericire,averi si bani, si false impresii, doar cu un cuvant, infiderent ce vor vrea acesti iluminati, care creeaza doar intunerec. faclia e ridicata sus dar ei sant orbi si nu o vad.sau NU VOR sa o vada.

| nsalion explică (pentru anonim_4396):

Foarte bun raspunsul, sunt total de acord cu tine, esti pe stilul meu de gandire, mersi pentru efortul de a da un raspuns asa detaliat.

| 1Mihai1 a răspuns:

Chiar şi pe canalul MOOZ apare la o reclamă un semn satanic.
Lumea este condusă de masoni, trebuie să fii sensibil să-ţi dai seama...

| casablanca40 a răspuns:

Filmul este realizat intr-o perspectiva crestina, lipsita de obiectivitate.
Filmuletul este imbibat in superstitie, doar crestinii vor considera acest filmulet adevarat.
Iti recomand filmul Zeitgeist, 2008 in care ne arata cum bancile mondiale au ingropat guvernele in datorii, astfel reusind sa le controleze.

| catalynx a răspuns:

Da pai semne rele exista, ca lumea este condusa de masoni la fel sunt de acord si cu asta, de acest semn 666 se vorbea si la tv, 666 inseamna semnul fiarei, proiectul harp la fel cred ca face parte din antihrist totusi antihristul asta are ceva ilogic adica cum sa apara pe cer o holograma cu Isus care in ateism nu exista adica logic ca e ceva fals. Sincer americanii sunt de vina cam pentru toate si ne manipuleaza pe noi prin acest proiect pentru ca noi sa fim slugile guvernului mondial. Sincer nu cred ca crestinismul e de vina pentru tot raul de pe planeta findca teroristi, pedofili. etc exista si in crestinim si in ateism si in orice alta secta iar acea secta nu e de vina iar in crestinism asemenea oameni numai sunt considerati crestini.

| roxaa15 a răspuns:

Binenteles ca suntem consusi de Masoni.Dar eu cred ca nu au legatura cu religia.Masoneria este formata din cei mai puternici si bogati oameni ai planetei( cei care conduc lumea, de aceea suntem condusi de masonerie

| TheTigerX a răspuns:

Ca lumea e condusa de masoni, asta e adevarat fara nici un dubiuhappy

| NihiI a răspuns:

De ce acel filmuleţ nu priveşte din perspectiva tuturor zeilor ci doar numai din creştinism?