| LauraM01 a întrebat:

O minune a Sfantului Ioan Botezatorul.

5 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Cea mai mare este ca a supravietuit de mic copil intr-o zona pustie. Se stie ca mama, fiind in varsta, nu a supravietuit mult acolo. Este singurul pustnic despre care se spune ca manca lacuste.

| doctorandus a răspuns:

L-a botezat pe Isus. Cel botezat era subordonat celui care-l boteza.

| sublime89 a răspuns:

Minunea ar fi trebuit s-o faca atunci cand i s-a taiat capul. Din nefericire pentru el, ca si pentru Isus, atunci cand au avut mai mare nevoie de "miracole", acestea i-au cam lasat.

| KhludCiprian a răspuns:

Dupa mine o minune: faptul ca si azi au o religie dedicata lui ce are urmasi ce nu au nici o treaba cu crestinatatea:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mandaeans

| FatalScream a răspuns:

Prima lui minune este ca s-a nascut, apoi au urmat:L-a botezat de Iisus Hristos...