| anonim_4396 a întrebat:

O, voi crestinilor! care mergeti pe cai laturalnice. O, voi ateilor, cum va mai rataciti! Vai de voi! vai de voi! De ce n-oti fi vrand voi sa mergeti pe calea cea dreapta? Ca e asa de evidenta. Doar sa va uitati in jurul vostru. Ei, nu chiar in jur acolo in camera unde sunteti la calculator. Iesiti un pic pe strada si uitati-va in jur. Apoi mergeti, ce mergeti pana dati de o librarie. Si acolo intrebati de o carte daca o au tradusa din araba. Simplu, o deschideti, o cititi si gata! ati gasit calea cea dreapta. Vi se pare complicat? N-as crede.

8 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Interesanta descrierea ta...te-ai gandit sa o adaptezi pentru teatru?winking

| RAY a răspuns:

De unde sti tu ca calea aia e singura corecta? dumnezeu a avut un singur popor atat

| minrest a răspuns:

Ferice de arabii aia care se arunca in aer, ca ei au studiat-o in original, si au tras si concluzii.

| minrest a răspuns:

O, bomba cu explozie intarziata, sa iti fie detonarea prematura si vesta cu explozibil ergonomica, inshAllah. Fie ca actul de mucenicie prin explozie a celui pe care il imiti sa faca o singura victima martirica, pe el insusi.

| SG1995 a răspuns:

Sabin cand ai devenit musulman?

| drutzix a răspuns:

Ai baut apa dupa Bencherif? laughing

| CinevaAnonimă a răspuns:

De ce sa fie tradusa din araba?

| Idris a răspuns:

O, tu cel care ai scris aceasta intrebare incercand sa imiti ceea ce vezi in jurul tau!

"Oare nu vezi ca leul, este de temut chiar daca este bland, in timp ce cainele este dispretuit cu toate ca latra fara incetare?" - Imam Shafi'i -