| anonim_4396 a întrebat:

Oameni tatuati nu vor ajunge in rai? Chiar daca se vor pocai, vor face voia lui Dumnezeu?

10 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Oricine ai fi si orice ai face, daca exista un moment in viata ta cand Il intalnesti pe Isus ca mantuitor personal, te pocaiesti de pacatele tale si faci voia Lui, esti iertat si mantuit.

| MMihai a răspuns:

Este chiar distractivă întrebarea asta a ta!

| Trinitas a răspuns:

Si poti sa-mi explici ce are tatuatul de a face cu Raiul si Iadul?

| sandra2012 a răspuns:

De acord cu Ema

| DorelSudoru a răspuns:

O.O Dacas avea bani mas tira sa-mi fac un tatuaj...

| akta a răspuns:

Depinde cat de mult si-au batut joc de corpul lor.

| victorbold a răspuns:

Da prin pocainta!

| Ozanaf a răspuns:

Daca se pocaiesc vor putea sa ajunga. Trebuie sa ii par rau pentru ce a facut.

| alles a răspuns:

Mai exact, ce inseamna cuv "Rai" pentru tine?

| iamthebest a răspuns:

Biserica este trupul lui Hristos nu? si acum serios la orice biserica se mai fac imbunatatiri se mai pune un termopan, se instaleaza centrala sau mai stiu eu ce si ati vazut careva o biserica sa nu fie pictata? daca am face o conexiune ce ar rezulta ca e pacat sa picetzi o biserica? nu stiu dar din punctul meu de vedere e acelasi lucru.