| anonimg a întrebat:

Oamenii de ştiinţă spun rugăciuni? Răspunsul lui Albert Einstein

http://ro.stiri.yahoo.com/......53901.html

Voi dar, ce ziceti?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Întreabă-i...şi filmează-i, să te credem şi noi!
http://youtu.be/78aBQtu3JIM

| anonimg explică:

Potrivit site-ului http://creation.com/did-darwin-recant-romanian#endRef2, "Darwin a avut o convertire pe patul de moarte si a renuntat la evolutionism."

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

"Darwin a avut o convertire pe patul de moarte si a renuntat la evolutionism."
Nu stiam ca teoria evolutiei este o religie de s-a convertit.
PS: Darwin a fost agnotic.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonimg):

Nu mai miti. Potrivit altor multe surse (ai putea sa le cauti, mie mi-e lene), fiica lui Darwin a dat in judecata multa lume pentru calomnia asta. Darwin a fost agnostic si asa a murit, si nici nu s-a dezis de teoria lui, dar era constient ca e o teorie.

| anonimg explică (pentru Mădă0611):

Nu e vorba de minciuna. Nu sustin nici una, nici alta; eu spun ce vad si ce aud. Poate ca el s-a convertit -nu stiu; si poate ca fiica lui o fi dat in judecata ideea aceasta -nu stiu nici asta; dar ea poate sa nu fi fost de acord cu ceea ce el a crezut in ultimele clipe ale vietii. Este posibil si lucrul acesta.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da, unii poate ultima

| Ben00 a răspuns:

Unii da, altii ba.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Nah, ala nu e raspunsul lu eintsein. l-au rastalmacit astia. tu stii cum raspundea einstein problemelor existentiale sau conversationale? in maxim 5-10 cuvinte.
iti dadea o d-aia de te punea in 4 labe si mai si inghiteai.
stim cu totii vorbe celebre de ale lui, stii vreuna kilometrica? nu asa se intra in mintea omului, daramite in istorie.
oamenii de stiinta spun rugaciuni, dar nu ingerasul meu, nu crezul, tatal nostru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

Na,ce s-ai faci, uni sunt ignoranti. Din scrisoarea aceia Eistein parea a fi deist, insa spre finetea vietii lui a devenit ateu...

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Panteist*. Panteismul e tot un fel de ateism, cel putin pentru mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

La tine vad, o orientare spre panteism...

| Mămăligă59 a răspuns:

Frate, ce circula chestia asta pe net...