| Angel0 a întrebat:

Oare ateul nu poate da peste Dumezeu din acelaşi motiv pentru care hoţul nu poate da peste poliţist?
Ce sanse ai sa dai peste Dumnezeu, cand fugi cu tot dinadinsul de El?
(Romani 1:28)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| CobraLeon a răspuns:

Aceleasi sanse pe care le-as avea cu Allah sau Budha...adica 0.

| lifeForJesus a răspuns:

Si uni mai zic: Unde este Dumnezeu?

| lifeForJesus a răspuns (pentru CobraLeon):

De unde sti? ai incercat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce nu exista cum sa dau de el vb de lucruri rationale logice nu sf

Răspuns utilizator avertizat
| Paulla a răspuns:

Parcă Dumnezeu ăsta era omniprezent, acum nu mai este?

| Urzi23 a răspuns (pentru SaintOcea):

Ştiai că oamenii,,,,,,,, de exemplu tu, sunt folositori oamenilor deştepţi, de exemplu eu, aşa cum oamenii cinstiţi sunt folositori hoţilor?
Problema este atunci, când sunt prea putini atei si mult prea,,,,,,,,,
Raspunsul tau este precum aceasta:
E ca si cum ar fi ceata afara. Daca nu ai mai vazut vreodata ceata, o sa crezi ca e ceva in neregula cu vederea ta, ca nu mai vezi bine, nu ca ar avea loc un fenomen pe care il observi astfel manifestandu-se. Desigur ca ne-ar placea sa credem ca totul se poate cunoaste… insa nu avem pana acum niciun argument in acest sens. Ateismul este un mod de a vedea lucrurile, dar pana acum a esuat cu brilianta in absolut fiecare aspect!

| Angel0 explică (pentru SaintOcea):

"Dacă fugi pe-afară de aer, ce şanse ai să te izbeşti de aer?"
Corect.Si totusi exista idioti, care striga in cor ca aerul nu exista.
Suna cunoscut?

| chelstone a răspuns:

Oare crestinul ce sanse are sa gandeasca rational cand isi bazeaza toata viata pe credinte?!

| FucktheSystem a răspuns (pentru lolosaurus):

Pentru că sunt niște invenții stupide, nu există. Doar ZhiSong-zi și Votan sunt singuri adevărați, singura cale spre mântuire și viața veșnică. ( Și aveți grijă, judecata se apropie!)

| FucktheSystem a răspuns:

Problema trebuie pusă altfel:
Oare hoțul nu poate da peste polițist din același motiv pentru care ateul nu poate da peste Dumnezeu?
Cum ai scris tu sună de parcă hoții ar fi ăia răi din ecuație laughing

Răspuns utilizator avertizat
| ndc a răspuns:

Singura diferenta e ca ateul nu crede in Dumnezeu, pe cand hotul stie ca un politist e dupa el.

| FucktheSystem a răspuns (pentru lolosaurus):

Amin.
Apropo, ai observat că acolo e un zeu numit Caca? Și el e real.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru lolosaurus):

Tocmai ai dat peste unul