| Angel0 a întrebat:

Oare ateul nu poate da peste Dumezeu din acelaşi motiv pentru care hoţul nu poate da peste poliţist?
Ce sanse ai sa dai peste Dumnezeu, cand fugi cu tot dinadinsul de El?
(Romani 1:28)

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Problema trebuie pusă altfel:
Oare hoțul nu poate da peste polițist din același motiv pentru care ateul nu poate da peste Dumnezeu?
Cum ai scris tu sună de parcă hoții ar fi ăia răi din ecuație laughing

| chelstone a răspuns:

Oare crestinul ce sanse are sa gandeasca rational cand isi bazeaza toata viata pe credinte?!

| Paulla a răspuns:

Parcă Dumnezeu ăsta era omniprezent, acum nu mai este?

Răspuns utilizator avertizat
| lifeForJesus a răspuns:

Si uni mai zic: Unde este Dumnezeu?

| CobraLeon a răspuns:

Aceleasi sanse pe care le-as avea cu Allah sau Budha...adica 0.

| lifeForJesus a răspuns (pentru CobraLeon):

De unde sti? ai incercat?

| ndc a răspuns:

Singura diferenta e ca ateul nu crede in Dumnezeu, pe cand hotul stie ca un politist e dupa el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce nu exista cum sa dau de el vb de lucruri rationale logice nu sf