| Octavian199 a întrebat:

Oare bogatii nu stiu ca ajung in rai daca nu au averi pe pamant? De ce nu isi doneaza toata averea si sa traiasca intr-o cocioaba? Sau ei vor sa ajunga in iad?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cei care iubesc viata de aici nu vor avea parte de cealalta, indiferent de cat de bogat, sarac esti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreaba l pe Dani.

| Octavian199 explică (pentru suntserios):

Prea bogatul Daniel vrea din 'toata inima' sa ajunga in iad rolling on the floor

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Nu exista rai sau iad de vreme ce sunt inventii mitologice. Este vorba de frica oricarei primate de moarte!

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Siguurrr! E asa de greu sa fii bogat! Nu stiu ce sa mai fac cu atatea "droguri" si "bauturi rafinate".
Omule, cand ai bani cu adevarat, viata capata alt sens. Te ocupi de acte de caritate, schimbi viziuni, lumi, mentalitati.
Toate raspunsurile astea cu "bogatii" arata doar invidie si prostie.
Ce iti pasa daca are altul are bani! Nu ajunge nicaieri pentru ca nu exista rai sau iad. Daca stie s-o faca se bucura de viata, daca este un om inteligent face ce am zis mai sus.

P.S Doar prostii merg in iad! laughing
Aia care au pile la Dragnea scapa pe buna purtare! laughing

| Henrypericolpublic a răspuns:

Unii bogați nu sunt rai dar majoritatea se pierd și vazandu-se cu mulți bani spun"ba ce sa dau la ăsta ia sa țin eu pentru mine".

| Pedro1995 a răspuns:

Sa sti ca exista bogati si bogati.Adica bogati care cred ca raiul e pe acest pamant, se destrabaleaza, sunt zgarciti, ignoranti, etc.Si cred ca raiul e tocmai averea for, sau nu cred intr-un rai spiritual, sau in divinitate.Si acestia parerea mea sunt majoritatea.Dar moneda are doua fete, dar sunt si bogati care daruiesc si cred in Dumnezeu, ajutorarea aproapelui exemplu Gigi Becali.Deci putem spune ca bogati din prima categorie alcatuiesc majoritatea populatiei.De aici vine generalizarea ca tot ceea ce e alb e doar alb, si ca nu sunt nuante de gri intelegi? Atunci noi avem tendinta sa spunem ca da, bogati sunt toti la fel.Din pacate sunt foarte putini 10%, parerea mea cei care fac fapte caritabile, dar exista.Dar ce folos cand 90 sunt opusul, o sa spui! Eu am vrut sa-ti spun ca nu trebuie sa generalizam total.Si eu multa vreme am generalizat total, dar am inteles ca moneda are doua fete.Scuza-ma poate ca raspunsul meu e un cliseu, o prostie, sau poate ca nu gandesc bine.Dar e doar o opinie, atata tot.

| Pedro1995 a răspuns:

Nu toti bogatii sunt rai,egoisti, ingamfati, cum nu toti saracii sunt buni, gata sa munceasca daca li se ofera, cu inima buna etc.