| croci12 a întrebat:

Oare exista universuri paralele?

Cei de acolo se intreaba ce ne intrebam si noi?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Daca acolo nu exista religie cred ca au aflat raspunsul la aproape orice intrebare.

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns:

Pai la biserica intrebi tu de universuri paralele?

| ZvT a răspuns:

FetitaCUPiscoturile si tu chiar crezi ca tot ce nu se poate dovedi, inseamna ca exista? Prostii pentru manipulat masele. Un american s-a imbogatit din vanzarea palariilor anti-extraterestrii.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Savantii au ajuns la o concluzie ca universul nostru face parte dintr-un multivers! In stiinta lucrurile stau invers, atat timp cat nu poti dovedi ca nu exista un lucru, atunci acel lucru exista. Cum e si cu big bangul, pana nu apare alta teorie care sa conteste big bangul acesta este teoretic posibil!

Răspuns utilizator avertizat
| DreamAutopsy a răspuns:

Încă se mai cercetează...Nimeni nu poate să-ți răspundă cu exactitate.

| jadir a răspuns:

Nu cred in asa ceva nu are nimic real la baza teorieei ca ar exista lumii paralele, exista mai multe dimensiuni si viata extraterestra dar nu lumii paralele, este doar parerea mea!

| GoguLoV3lipitoOarea a răspuns:

Exista o puta.

Răspuns utilizator avertizat
| lionesse a răspuns:

Se pare ca NASA a ajuns, in urma unor studii complicate, la concluzia ca da, exista, se pot uneori ciocni, deci nu sunt chiar "paralele", termenul e folosit referitor la temporalitate si nu la spatialitate, e ceva legat si de teoria stringurilor, daca nu ai auzit, citit despre asta si daca nu intelegi macar partial, intrebarea despre universuri paralele nu-si are rostul...