| AvalohAlyn a întrebat:

Oare Neale Donald Walsch chiar a vorbit cu Dumnezeu in cartile sale Conversatii cu Dumnezeu? Eu tind sa cred ca da fiindca ideile din carte sunt speciale,foarte inteligente, diferite si spectaculoase, chiar fascinante.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu sunt chiar așa de spectaculoase, sunt exact ideile lui Lucifer din Biblie, că nu există păcat, că merităm să fim și de fapt chiar suntem toți dumnezei, bla, bla.

| milan9 a răspuns:

Asa ne-a dat Dumnezeu inca de la inceputul omenirii aceasta minte, aceasta ratiune, prin care putem insela intr-un mod extravagant, fabulos de fascinant as putea spune chiar, dar asta NU inseamna ca ideile vin de la Dumnezeu. Suntem miliarde de fiinte umane, emitem sute de miliarde de idei seducatoare... DAR ASTA NU INSEAMNA CA ACESTEA AR VENI DE LA DUMNEZEU... thinking

| Betty12345678 a răspuns:

Nu a vorbit cu nimeni, e doar ceva subiectiv.

| Ivy86 a răspuns:

Toți vorbim cu Dumnezeu în felul nostru, și primim răspunsuri în diferite forme.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ivy86):

Eu n-am vorbit cu Yehova niciodata. Tie ce ti-a zis? Apropo, nu vad rostul in a lua intamplari mai neobisnuite drept semne divine, daca la asta te referi.

| Ivy86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nici nu vorbești cu Dumnezeu și aștepți sa iti răspundă. Dar nu asta contează, comunicarea e prea complexa sa se limiteaze la vorbe.
Unii cumunica cu Dumnezeu prin muzica, sculptura, vorbe, scris, altii chiar îți inventează propria limba pentru a vorbi cu Dumnezeu. Nu ai observat ca majoritatea operelor dedicate Lui sunt pline de armonie și perfecțiune.
Eu vorbesc cu Dumnezeu ca și cu mine însumi, iar răspunsul vine surprinzător fie imediat, fie mai târziu, poate chiar peste ani.
Nu trebuie sa fi credincios sa vorbesti cu el, dar trebuie îți lași inima sa vorbească, nu mintea sa judece.