| Maomau a întrebat:

Oare nu le este frica crestinilor ortodocsi sa pupe si sa se inchine la icoane cand iata ce scrie in Biblie despre pedeapsa pentru acest mare pacat"

Apoc 16:2 Şi s-a dus cel dintâi şi a vărsat cupa lui pe pământ. Şi o bubă rea şi ucigătoare s-a ivit pe oamenii care aveau semnul fiarei şi care se închinau chipului fiarei!

Oare din ce cauza se calca in picioare ortodocsii ca sa pupe icoane?
Isi doresc atat mult acele bube ucigatoare?

22 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ai dat cel mai anapoda citat!
De fapt este porunca chipului cioplit care asociată cu declarația lui Bhagavad Krishna, din Bhagavad Gita
http://ro.wikipedia.org/wiki/Bhagavad_Gita
ar putea fi înțeleasă și interpretată de altă manieră.

| Maomau explică (pentru MMihai):

Poi eu am interpretat-o in mod crestin pentru ca am citat acel verset din Biblie si nu din Ramayana si Mahabharatha si nici din Vede!

| MMihai a răspuns (pentru Maomau):

Dumnezeu în măreția sa, poate avea orișice chip vrea el.
De aceia nici un chip cioplit sau pictat nu poate reda Dumnezeirea, în toată măreția sa, și de aici interdicția de chip cioplit!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E gresit nu e in acelasi context, numai sectantii fac asa!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

"Cum pot spera crestinii la o atingere a cerului,daca ei insisi obstructioneaza drumul transcendent,dorind
cu o inexplicabila ardoare sa zideasca un edificiu propriu,care stagneaza in real, imaginand sfintii intr-o
ipostaza pietrificata, inerta? Mai sunt in stare sa aspire la propria imaginatie, un estetic blasfemiator pentru
Dumnezeu, pentru a fi primiti in Regat?"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba despre cipul biometric cu numarul fiarei pe el, iimplantat, fabricat pe baza de litiu, care dupa trei ani de folosire, vor provoca bubele respective si extinctia unei treimi din populatia pamantului.si nu vor fi numai crestini.s-ar putea sa fie doar necrestini in prima faza.va veni si randul nostru in urma cconstrangerilor si imposibilitatii de a trai pe planeta asta fara semnul fiarei.fiindca semnul va fi inserat cu laser, pe frunte pentru asa zisa grija fata de oameni.vei vedea singur daca-ti va fi dat cata grija are cine are, de oameni.si cum.dar stii ca am mai spus,semnul Duhului sfant primit la botez, in chip nevazut, va fi inlocuit cu semnul fiarei, tot in chip nevazut, si tot in fruntea prostului.ca sa nu bage de seama schimbarea.cine face asa? cel ce a spus lui eva; NU.NU VETI MURI.ci veti fi la fel cu Dumnezeu.a tinut atunci.va tine si acum.de ce? fiindca minciuna are picioare scurte.dar multe.cat despre icoane; fii pe pace. unii nu le pupa.doar ceilalti.important e ceia ce cred.si cine are credinta cat un bob de mustar, va misca muntii.

| M25M a răspuns (pentru anonim_4396):

Cipul acela are o singura menire, de a monitoriza, de a controla masele si mai bine.

| Maomau explică (pentru anonim_4396):

Hahahahaha!
Poi ce sa intelegem din balivernele tale?
Cumva ca Dumnezeu se tine de cuvant si reuseste in sfarsit sa distruga specia umana asa cum si-a propus de la inceput?
Apropo, din ce cauza se imbrancesc ca vitele toti crestinii, doar ca sa pupe chipul fiarei? ...ca doar nu vrei sa cred ca ei se inchinau unui banal de chip aflat pe un card de asigurari medicale?

| Maomau explică (pentru M25M):

Ce zici tu este de necontestat!
Doar ca nu este mai bine ci este mai rau!
In timp ce Dumnezeu te vede si te controleaza si cand te stergi la fund si cand faci perversiuni sexuala cu nevasta (altuia)...cipul de care zici nu vede si nu stie nimic!
Asa ca nu crezi ca este mai bine sa scapi de cenzura divina totala si sa accepti binecuvantarea unui pseudo control datorat chipului?

| M25M a răspuns (pentru Maomau):

Nu cred in monitorizarea divina(care este acceptata fara nici o problema) insa cred in monitorizarea guvernelor asupra maselor si sincer nu imi plac ipocriziile care i-au forma afirmatiilor grijulii ale celor de sus" este spre binele populatiei" cand stiu ca este spre binele lor.

| Maomau explică (pentru M25M):

Poi asta face parte din progresul social, in speta in societatile avansate in care Statul preia functia de Dumnezeu si mantuitori deci faptul ca controleaza cu chipul face parte din regulile jocului.

| M25M a răspuns (pentru Maomau):

Regulie sunt facute pentru a fi incalcate.

| Maomau explică (pentru M25M):

POate ai vrut sa zici ca poruncile lui Dumnezeu sunt facute pentru a fi incalcate!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Maomau):

Este vorba despre cip-ul bioemetric, modul de pecetluire a lumii de catre Antihrist. Dupa acea se vor pogora din cer Ilie, Ioan Si Enoh(cred) il vor acuza ca este falsul invatator, ii vor omora, si dupa 3 zile vor invia si atunci va fi A doua venire a lui Hristos

Antihrist se va incorona in Templul lui Solomon, caare se va construi pe moschee lui Omar din Ierusalim.

Răspuns utilizator avertizat
| TomaSorinel1974 a răspuns:

Se refera la idoli pupand icoana te duci cu vandul la Dumnezeu nu la pictura si hartia ei