| Inferno a întrebat:

Oare raiul este impartit pe categorii?
Inculti(30% )
mediocrii((20%)
analfabeti(10%)
ignoranti(39%)
Inteligenti (restul pana la 100.)

21 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Angel0 a răspuns:

Ateii merg in iad deoarece sunt net inferiori tuturor categoriilor descrise de tine.

| Inferno explică (pentru Angel0):

Nu-mi pasa unde merg ateii.

| DarkSunshiine a răspuns:

Nu cred deloc deoarece nu este ca mintea omului adica sa imparta lumea numai ca are defecte umane. Dupa moarte ramane doar spiritul care nu este dupa cum ai descris tu.Desi nici eu nu pot sti cu exactitate cat de adevarat poate fi ce am spus pentru. ca nu am avut experienta asta big grin.Deci Dumnezeu nu ne imparte dupa diferentele de caracter. Sper ca te-am ajutat.Toate cele bunewinking

| RAY a răspuns:

Aproape nimic inteligent precum zeul lor care isi conduce poporul prin desert 40 de ani si nu gaseste nimic ce poti cere de la el vorba aia cine se aseamana se aduna

| RAY a răspuns:

Cred ca iadul este locul unde as vrea sa ajung numa de genii voi da ce sa fac in rai sa ma intarnesc cu toti limitati mintal

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare,are un dar si un amar. Unde prisoseste darul, nu se mai baga in sama amarul.

| Demonull a răspuns:

Pai doar stii expresia mare e gradina domnului.inteligentii nu prea ajung in locuri bune laughing

| Electrik22 a răspuns (pentru Demonull):

Cum nu ajung? Eu stiam ca oamenii inteligenti ocupa pozitii destul de inalte in societate. LOL

| Demonull a răspuns (pentru Electrik22):

A fi inteligent inseamna ati trai viata cum vrei, si cum in rai nu ajung cei care fac „pacatele„ vietii tragi tu concluzia.

| Electrik22 a răspuns (pentru Demonull):

Pentru mine raiul sau iadul e aici pe pamant, niciunde altundeva.

| Demonull a răspuns (pentru Electrik22):

Corect,dar intrebarea nu era pusa de un ateu asa ca am raspuns din punctul de vedere a unui crestin.

| SmexyBoy a răspuns:

Nu exista Iad...

| Ghiti2011 a răspuns:

Lasa fi sigur ca astia prea destepti ca tine nu prea o dau in rai si ma mucosule esti genu ala de om fitos care niciodata no sa aiba prieteni calumea deoarece esti o javra macar noi ne traim viata nu ca ratati ca tine care MOR VIRGINIlaughing FRAERILOR

| CristiAndrei a răspuns (pentru Ghiti2011):

De fapt un ateu isi traieste viata si este sociabil, ateii au puterea de a merge mai departe o si cel mai important ateii gandesc, si ca sa vorbesc pe limba ta : ba boule esti cel mai prost om pe care l-am vazut

| Inferno explică (pentru Ghiti2011):

Se pare ca sunt mult prea genial ca sa nu fiu si criticat.

| Inferno explică (pentru Ghiti2011):

M-am uitat peste raspunsurile tale si am observat cat de superficial si mediocru esti.
Ignora raspunsuml meu antecedent complexitatea si genialitatea sa nu merita a fi citita de o minte obscura ca a ta. Unele lucruri sunt destinate doar fiintelor ce au atins absolutul, cum sunt eu si nu superficialilor ca tine.

| Inferno explică (pentru Ghiti2011):

"Oamenii iarta orice mai putin geniul." Oscar Wilde.

| Cree a răspuns:

Rabdare si vei afla happy