| anonim_4396 a întrebat:

Omul se naste ca sa fie un experiment si o proba. Daca trece toate testele, chiar daca va muri, pentru Dumnezeu e ca si cum va trai si va fi inviat(a) la a doua viata fara suferinta si cu sansa de a nu muri a doua oara niciodata. Dragostea il ajuta sa treaca toate testele cu succes. Timpul cat e omul bun mort, se "comprima" la zero secunde adica acum moare si "imediat" e readus la viata a doua chiar daca timpul de "somn in" moarte dureaza mii de ani. Mortul nu asteapta. Moartea omului bun este comparata cu un somn. Cand omul doarme nu este constient de corpul lui si de ceea ce se intampla in jurul lui. Mortul nu este constient de corpul lui cand putrezeste si se descompune si este mancat de viermi si nu este constient de ceea ce se intampla in jurul lui cand apa si noroiul intra in cosciug si cand este pamantul mai cald sau mai rece. Corect?

4 răspunsuri:
| David_Vaduva_1998 a răspuns:

Frate nimeni na murit si s-a intors din morti sa spuna exact ce a simtit exista multe ipoteze legate de viata de apoi Totusi Cred ca cand murim cu siguranta parasim acel corp Nu-s mare fan religie dar ma intreb cateodata ce a creat omul cum am ajuns in prezent cum am eu constinta asta si daca nu o aveam nu eram eu

| MrRipley a răspuns:

Nu te mai saturi sa mananci ca cat.

| anonim_4396 explică (pentru MrRipley):

"Nu te mai saturi sa mananci ca cat." - era un comentator pe site-ul de stiri "gandul" si daca-mi mai amintesc bine isi alesese numele "moldovan" sau ceva de genul si mereu zicea: "nu ma satur sa mananc ca'cat" si tinea cu rusii. Iti dai seama ca m-am calit pe site-ul acela. Erau mai multe insulte si injuraturi decat comentarii de bun simt. Am primit multe injurii. Asa ca sunt imun la orice insulta si chiar ma distreaza pentru ca consider ca daca sunt injurat uneori, inseamna ca am atins puncte sensibile si in mod provocator. Asa m-am calit si pentru locul de munca si nu mi-e jena sa-mi dau frau liber ideilor pe care mi le exprim cu entuziasm indiferent daca uneori mi se mai fac observatii. happy

| Morenita_Pitufa_1985 a răspuns:

Corect