| Alissa11 a întrebat:

Ortodox/a?, penticostal/a?, baptist/a?, catolic/a?, sau ateu? Ce sunte-ti si ce preferati?

Răspuns Câştigător
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Daca as fi penticostal, as "prefe-ra" o penticostala, daca as fi baptist as prefera o baptista, daca sa fi analfabet, te-as "prefe-ra" pe tine.

102 răspunsuri:
| Adda66 a răspuns:

Ortodoxa sunt ortodoxa prefer

| crisbens33 a răspuns:

Ortodoxa

| arrondelissant a răspuns:

Eu sunt Agnostic!

| PinkPanda a răspuns:

Sunt ateistă, prefer satanismul.

| Crysy95 a răspuns:

Ortodoxa.

| Djasters a răspuns:

Daca spui ca esti ortodox, catolic sau orice altceva, atunci este violent. Adica te pui in opozitie cu altii.Aceasta actiune apartine ego-ului, daca nu esti ca mine, atunci gresesti sau esti impotriva mea. Mai corect ar fi sa spunem cu totii suntem copii lui Dumnezeu. Unde este voilenta, diferenta? Egoului (mintea superificiala- tiparele mentale si emotionale distructive ) ii place sa numeasca totul. Credinta in Dumnezeu este ceva de nenumit. Sunt confuz, dar prefer bunatatea.

| danny0152 a răspuns:

Ordoxii sunt o adunatura de aposaziati catolicii niste anticristi deci cu siguranta neo-protestant.

| danny0152 a răspuns:

Voi penticostalilor nici macar n-aveti pastori cu licenta si mai vorbiti ca aveti doctrina.

| Alissa11 explică (pentru danny0152):

Domnul Isus nu a fost un om care a avut licenta pentru a fi pastor, invatator si multe altele... Noua ne este dat un om de la Dumnezeu, si acest om ne predica si ne invata din scriptura ( omul nu este intotdeauna perfect, mai greseste recunosc).

| George175 a răspuns:

Ortodox

| ecateryn a răspuns:

Eu sunt catolic si nu "prefer" o religie anume.Nu cred ca este posibil ca un om sa prefere o religie, dar daca este vorba despre o religie mai pe placul meu ar fi vorba despre Bahai intereseaza-te poate ti-ar placea sa afli ceva nou.winking

| TinuţaRotaru a răspuns:

Ortodoxă'

| mica0 a răspuns:

Sunt ortodoxa si urasc persoanele care se dau pe alta religie!