| RAY a întrebat:

Pacienții cu calotele cerebrale separate se pot manifesta ca 2 persoane cu vederi total opuse față de idea de Dumnezeu. O emisferă poate fi credincioasă, cealaltă poate fi atee. În aceste condiții, fiind clar că un om nu are două suflete, unde ar trebui să ajungă acea persoană după moarte?

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

Sunt cazuri reale nu aberatii.
Un religios constient ar trebui sa recunoasca ca religia nu ofera raspuns la tot.
Ea nu ne ofera decat confort psihic, o filozofie de viata, un scop (o tinta) si un grup social de prieteni.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are nici o legatura ceea ce spui tu cu credinta in Dumnezeu.Nu stiu de unde ai putut scoate asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru andreidu):

Stiintific nu este dovedit asa ceva.Dar nici prin religie.

| RobySz98 a răspuns (pentru andreidu):

Adevarat,in cazul tau laughing

| usuk a răspuns:

Daca e sa ne luam dupa biblie, acea persoana ar merge unde si-a facut loc sa mearga, mai exact:"ce semeni aceea vei secera". daca in decursul vietii a facut fapte bune va merge in rai, in caz contrar, iad..cred ca in acest caz biblia va face abstractie de la credinta in dumnezeu punand doar faptele in balanta... oricum ai luao, nu poti sa nu aberezi putin pe alocuri.lol

| Oana92 a răspuns:

Nu am fost eu as la neuro, dar ce spui tu nu prea are cum sa fie adevarat. Ce spui tu e o problema de personalitate. Iar in cazul nebunilor banuiesc ca Dumnezeu tine cont de acest lucru cand ii trimite in iad sau in rai.

Si P.S. nu orice tampenie gasesti pe net este neaparat reala si dovedita. Dar daca ti neaparat intr-o zi cand am timp si chef iti demontez cu argumente dovedite toate aberatiile de pe acel forum!

| iurii75 a răspuns:

Cea cu pierderea memoriei nu te-a satisfăcut, deci ai postat altă aberație.

| RAY explică (pentru iurii75):

Uite ca sa numai fi nevoit sa raspunsi la aberatile mele ai ignor

| OOOLEOOO a răspuns (pentru iurii75):

Sunt cazuri reale nu aberatii.
Un religios constient ar trebui sa recunoasca ca religia nu ofera raspuns la tot.
Ea nu ne ofera decat confort psihic, o filozofie de viata, un scop (o tinta) si un grup social de prieteni.